Téma: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

7. 9. 2016 v 13:53

Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65902

Radim Lamáček
Účastník
2 příspěvky

Zdravím,

měl bych otázku. Přejdu rovnou na příklad… v SW mám součást, která je uložena pod názvem 6101_ZÁSLEPKA D12… Je nějaký způsob jak název souboru rozdělit na Název a Číslo výkresu?

Číslo výkresu: 6101

Název ZÁSLEPKA D12

Napadá mě v uživatelských vlastností použít nějaký příkaz např. který vezme první 4 znaky z názvu…

Přílohy

7. 9. 2016 v 14:16

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65904

pepe
Účastník
682 příspěvků

Potřebuješ to rozdělit jen do uživatelských vlastností? na disku zůstane název stále stejný, jestli tomu dobře rozumím?

8. 9. 2016 v 8:12

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65908

Radim Lamáček
Účastník
2 příspěvky

Ano…. Název souboru aby zůstal stejný, ale část z názvu se uložila do uživatelských vlastností k Číslo výkresu a další část do uživatelských vlastností k Název

8. 9. 2016 v 8:42

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65914

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, tak jsme se na to koukal a Solid v tomto případě dokáže pracovat pouze s takovou vlastností, která obsahuje pouze číselnou hodnotu, jakmile je tam jen jeden znak, tak s takovou vlastností rovnice nedokáží pracovat.

Přikládám obrázek pro lepší nadhled:

orez textu

Můžeš si všimnout, že jsou v díle 2 vlastnosti, u jedné z nich je v hodnotě syntaxe, která ti zajistí auto převzetí názvu dílu do vlastností. S touto číselnou hodnotou pak umí pracovat rovnice, kde můžeš použít fci LEFT/RIGHT – syntaxe LEFT(vlastnost nebo hodnoty, kolik míst) k ořezání hodnoty. Ale také si můžeš všimnout, že vlastnost s textem se v rovnicích ani nenabídne 🙁

8. 9. 2016 v 8:43

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65915

pepe
Účastník
682 příspěvků

Max mě k tomu napadá použít konfigurační tabulku v takovém díle a rozdělení provést na úrovni Excelu, ale to je jako škrábat se pravou rukou za levým uchem 🙂

9. 9. 2016 v 9:34

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65920

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Přikládám jednoduché makro které dělá, při otevřeném dílu a spuštění:

– vezme první 4 znaky z názvu souboru a uloží do uživatelské vlastnosti „Číslo výkresu“
– vezme 6 až 50 znak z názvu souboru a uloží do uživatelské vlastnosti „Název“

Makro má jedno omezení, když je v systému zakázáno „skrýt příponu souborů známých typů“, tak je v názvu i koncovka souboru.

Snad alespoň trochu pomůže.

Přílohy

9. 9. 2016 v 10:01

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #65924

pepe
Účastník
682 příspěvků

Supr, supr! Díky, i mně se bude jistě hodit 🙂

15. 9. 2016 v 20:27

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66003

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

Já také děkuji. Můžu používat?

16. 9. 2016 v 9:43

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66010

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Používej, až tímhle dává můj příspěvek smysl :-).

16. 9. 2016 v 11:39

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66011

Gerix
Účastník
9 příspěvků

Také děkuji za makro… Ještě otázečka… Jak donutím, aby se mi spouštělo automaticky při založení nového/otevření souboru?

Děkuji za radu.

16. 9. 2016 v 21:38

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66012

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

No jo Pepo, ale mně to nefunguje hergot:-) Can’t find project or library….compile error. Končí mi to na left ….. Co s tím?

J.

16. 9. 2016 v 22:36

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66013

Jaroslav Polame
Účastník
11 příspěvků

…tak s pomocí gůglu a spousty sprostých slov se mi povedlo odstranit chybějící reference nebo co a funguje to. Já totiž používám na číslování výkresů (a název souboru) vlastní makro které mi generuje číslo výkresu jako časovou známku plus samozřejmě přidávám název. Ale doteď jsem to musel ručně vyplnit v custom properties okně. Teď se mi to snad podaří zautomatizovat. A jak říká KJ super by bylo kdyby se to tak dělo automaticky při založení souboru nicméně jeden klik na ikonu s makrem mě už nezabije:-) Velké díky. J.

16. 9. 2016 v 22:58

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66014

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Automatické spuštění makra při otevření nebo regeneraci dílu by mělo jít. Ale na to jsem příliš velký amatér. Na netu jsem našel návod jak na to, ale nepodařilo se mi to aplikovat aby to fungovalo bez problému. Makro se mi spouštělo při spuštění i regeneraci dílu, ale pořád mi to hlásí chybu v rovnicích. Kdyby měl někdo chuť na to kouknout, tak tady je odkaz:

19. 9. 2016 v 10:28

Odpověď na: Rozdělení názvu souboru na NÁZEV a ČÍSLO VÝKRESU #66030

pepe
Účastník
682 příspěvků

možná by se to dalo jednoduše vyřešit nastavením si vhodné klávesové zkratky pro spuštění makra

makro

Odpověď na téma

Reklama

Reklama