Rozdíl v použití OHNOUT/NAROVNAT

Autor
Příspěvky

8. 10. 2014 v 0:22

Rozdíl v použití OHNOUT/NAROVNAT #52412

romann
Účastník
126 příspěvků

Zdravím.
Jaké jsou rozdíly mezi : ohnout a rozvinout – příklady použití.
Zkoušel jsem srazit rohy lemů u Rozvinout, ale pak jsem dal zase Ohnout a editace se mi ztratila.

Díky
Roman

8. 10. 2014 v 4:40

Re:Re: Rozdíl v použití OHNOUT/NAROVNAT #55681

.rf.
Účastník
422 příspěvků

Myslím že jste na to přišel sám.
Rozvinout slouží k zobrazemí rozvinu dílu.
Narovnat s následným Ohnout je určeno pro modelování prvků na rozvinu dílu, například takových které procházejí přes ohyb.

9. 10. 2014 v 7:42

Re:Re: Rozdíl v použití OHNOUT/NAROVNAT #55682

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Nevím přesně, co máš na mysli. tak abych to pochopil, tak jsem si zkusil rychle udělat takový fiktivní plechový díl. Narovnat a Ohnout se používají zároveň s operací, která by ti jinak deformovala ohyb (jak píše .rf.) vlastně ti umožní tak trochu obejít technologii. Neměl bys mít ve stromu pouze jednu z nich: např. jen Ohnout nebo jen Narovnat samostatně.
Pokud to používáš ke sražení rohů, tak je to celkem zbytečné (myšleno narovnat ohyby, srazit rohy načrtnutím skici a Odebráním vysunutím, pak zase narovnat). Na to totiž existuje sólo nástroj = Sražený/vyseknutý roh. Tímhle můžeš srážet rohy o 106 a bez ohledu na pořadí ve stromě-do rozvinu se to přenese automaticky.
Tlačítko Rozvinout funguje jako přepínač (zap./vyp.) Myslím si, že to má sloužit k urychlení – místo klikat ve stromě prvků na Rozvinutý tvar a volbu Uvolnit/Potlačit.
Pozor na konfigurace! V konfiguraci SM-FLAT-PATTERN musí být Rozvinout zapnuté (tzn. RT uvolněný). Jinak ti nebude fungovat RT na výkrese. Už jsem se párkrát takhle vypekl 🙂
PS. Přikládám ten testovací díl. Klidně se podívej jak jsem ho dělal.
[attachment=0:1d0t24ul]Dsmaž.SLDPRT[/attachment:1d0t24ul]

Odpověď na téma