Klasické zobrazení

Rovnice využívané v zostave

Úvod Obsah fóra SolidWorks Sestava Rovnice využívané v zostave

Toto fórum obsahuje 7 odpovědí a 3 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem chasnik001 před 25.2.2019 19:23.

• Autor
    Citovat #75558
    chasnik001
    Účastník
    18 příspěvků

Ahojte,prosím Vás potreboval by som radu. Jedná sa o to,že robím takú konštrukciu z hliníkových profilov,no neviem presne,aké bude mať finálne rozmery a preto sa to snažím robiť cez rovnice,aby som vedel s tými rozmermi hýbať bez pracného prerábania. Môj postup bol:Spravil som si skicu v zostave, cez globálne rovnice som pridal hodnoty potrebným kótam. Potom som si urobil blok zo skice prierezu profilu no a postupne vytváram diley priamo v zostave,že vyťahujem ten blok skice a dĺžka vysunutia je prepojená rovnicou s kótami skice,resp. globálnymi rovnicami.

No zatiaľ to vôbec nie je hotové (ani samotná skica v zostave),len som to začal väzbiť aby som videl,či to funguje.Problém, je že sa mi tie rovnice začínajú cykliť a neviem prečo,kedže reálne tie rovnice fungujú,ale píše chybu,pri jednej kóte…

Ak by bol niekto ochotný sa na to pozrieť pošlem aj zostavu (Používam Solidworks 2018)

Prípadne ak niekto vie poradiť jednoduchší sposob, budem vďačný.

Citovat #75559
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Účastník
    147 příspěvků

ahoj, solidworks má standardně modul Svařování. najdeš ho v nabídce Vložit > Svařování. svařenec se vytváří na úrovni dílu pomocí skic nebo 3D skic. více na:

http://www.mujsolidworks.cz/navrh-svarovane-konstrukce-2/

Citovat #75560
    dejmosProfile photo of Jarda Dejmek
    Účastník
    283 příspěvků

jak říká přede mnou, na tohle hodně používám svařování. Dají se nakonfigurovat i různé profily, mám knihovnu podle ferony a taky knihovnu hliníkových profilů (item), když tak můžu poslat..

edit: příloha 😀

Přílohy
    1. svarovani.jpg (169 kB)
    • Tato odpověď byla upravena 24.2.2019 10:16 uživatelem Profile photo of Jarda Dejmekdejmos.
      Důvod: příloha
    Citovat #75592
    chasnik001
    Účastník
    18 příspěvků

Ahojte,ďakujem pekne za rady. Uvažoval som aj nad týmto spôsobom,lenže odradilo ma to,že by to bolo len ako diel,pretože ja by som potreboval,aby sa mi potom na výkrese správalo tak,že každá ta časť( rovnaká dlžka profilu) bude ako keby jeden diel. Kvoli výkresu zostavy,kusovníku a vlastne montáži.Takže neviem,či sa to potom takto dá na výkrese rozkúskovať z toho jedného dielu?

Jarda,bol by som veľmi rád,keby mi pošleš takú knihovnu, pretože ja takisto pracujem s profilmy od ferony aj itemu (konkrétne aj toto na čom pracujem je z profilov item:)

Citovat #75593
    Účastník
    283 příspěvků

já myslim, že to šlo, už nevim..

Citovat #75594
    Účastník
    283 příspěvků

http://www.uschovna.cz/zasilka/KKH89R7RGX46CHII-T77

• Tato odpověď byla upravena 25.2.2019 10:36 uživatelem Profile photo of Jarda Dejmekdejmos.
    Citovat #75596
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Účastník
    147 příspěvků

máš 2 možnosti:

1. při vkládání pohledu svařence do výkresu můžeš vybrat tělo, které bude zobrazeno (viz screen)

2. nebo svařenec uložit jako sestavu Vložit > Prvky > Uložit těla a Vytvořit sestavu (viz screen)

Přílohy
    1. uložit_těla.png (22 kB)
    2. vybrat_těla.png (13 kB)
    Citovat #75601
    chasnik001
    Účastník
    18 příspěvků

Jarda,ďakujem pekne za súbory, Radecek taktiež ďakujem za rady a postup.Kiež by som to začal takto robiť:) Ale mám inšpiráciu na ďaľší krát.

Je super,že sú tu taký ľudia ako vy ochotný pomôcť 🙂

Nech sa Vám darí.

Zobrazeno: 1 až 8 (z 8 celkem)

Odpověď na: Rovnice využívané v zostave

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.