Téma: Sloučení dílů v sestavě - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

20. 11. 2019 v 11:54

Sloučení dílů v sestavě #77926

korbel
Účastník
19 příspěvků

Prosím, mohl bych se zeptat, jak bych sloučil dva nebo více dílů v sestavě, aby se vytvořilo jedno objemové těleso a taky se tak chovalo. Sloučit díly s sestavě mně jde, ale pořád se to chová jako sestava. Děkuji.

20. 11. 2019 v 15:10

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77927

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Ahoj, v režimu sestavy zvol „upravit díl“, použij funkci „spojit“ a vyber díly které chceš přičíst k upravovanému dílu.

Přílohy

20. 11. 2019 v 19:18

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77929

korbel
Účastník
19 příspěvků

Pepo děkuji za radu. Postupuji takto. Načtu sestavu ze dvou dílů, na jeden kliknu levým, díl zmodrá, dám upravit součást, Jeden díl zůstane průhledný, dál pokračuji: Vložit-Prvky-Spojit, kliknu na průhledný díl a potvrdím OK. A v pravém rohu potvrdím. Vypadá to jako jedno tělo, ale ve stromu jsou pořád vidět dva díly. Půjde mně na takto upraveném dílu dál modelovat? Nebo by to ještě šlo upravit, aby ve stromu to ukazovalo jednu součást?

20. 11. 2019 v 19:25

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77930

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Můžete zkusit sestavu uložit jako díl.

20. 11. 2019 v 19:39

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77931

korbel
Účastník
19 příspěvků

Moc děkuji za radu, zítra budu pokračovat, zkusím najít uložit jako díl a uložím. 🙂

21. 11. 2019 v 9:19

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77935

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

Na takto vymodelovaném dílu ti půjde dále modelovat bez omezení. Díly v sestavě musí zůstat. Ve stromu sestavy si můžeš vytvořit složku, třeba s názvem „pomocná geometrie“ a do ní umístit díly které si použil ke sloučení. Toto řešení má výhodu že nepřijdeš o parametrii/historii.
Řešení které ti navrhl .rf., vůbec není špatné, ale v momentu kdy uložíš sestavu jako díl, přijdeš o parametrii/historii.

22. 11. 2019 v 17:54

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě #77945

korbel
Účastník
19 příspěvků

Zkusil jsem postup co mi poradil rf. Děkuji ti rf za radu. Jde to s ním vytvořit dobře. Jak píšeš, Pepo, ale bez historie. Teď zkusím ještě jednou Pepo tvůj postu, ale jestli mi můžeš napsat podrobněji, jsem trochu natvrdlej, postup toho uložení, abych na tom díle mohl dál modelovat.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama