Klasické zobrazení

Sloučení dílů v sestavě

Úvod Obsah fóra SolidWorks Sestava Sloučení dílů v sestavě

Toto fórum obsahuje 6 odpovědí a 3 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem korbel před 22.11.2019 17:54.

• Autor
    Citovat #77926
    korbel
    Účastník
    19 příspěvků

Prosím, mohl bych se zeptat, jak bych sloučil dva nebo více dílů v sestavě, aby se vytvořilo jedno objemové těleso a taky se tak chovalo. Sloučit díly s sestavě mně jde, ale pořád se to chová jako sestava. Děkuji.

Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77927
    Pepa_71
    Účastník
    72 příspěvků

Ahoj, v režimu sestavy zvol „upravit díl“, použij funkci „spojit“ a vyber díly které chceš přičíst k upravovanému dílu.

Přílohy
    1. funkce-spojit.jpg (122 kB)
    Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77929
    korbel
    Účastník
    19 příspěvků

Pepo děkuji za radu. Postupuji takto. Načtu sestavu ze dvou dílů, na jeden kliknu levým, díl zmodrá, dám upravit součást, Jeden díl zůstane průhledný, dál pokračuji: Vložit-Prvky-Spojit, kliknu na průhledný díl a potvrdím OK. A v pravém rohu potvrdím. Vypadá to jako jedno tělo, ale ve stromu jsou pořád vidět dva díly. Půjde mně na takto upraveném dílu dál modelovat? Nebo by to ještě šlo upravit, aby ve stromu to ukazovalo jednu součást?

Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77930
    .rf.
    Účastník
    417 příspěvků

Můžete zkusit sestavu uložit jako díl.

Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77931
    korbel
    Účastník
    19 příspěvků

Moc děkuji za radu, zítra budu pokračovat, zkusím najít uložit jako díl a uložím. 🙂

Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77935
    Pepa_71
    Účastník
    72 příspěvků

Na takto vymodelovaném dílu ti půjde dále modelovat bez omezení. Díly v sestavě musí zůstat. Ve stromu sestavy si můžeš vytvořit složku, třeba s názvem „pomocná geometrie“ a do ní umístit díly které si použil ke sloučení. Toto řešení má výhodu že nepřijdeš o parametrii/historii.
    Řešení které ti navrhl .rf., vůbec není špatné, ale v momentu kdy uložíš sestavu jako díl, přijdeš o parametrii/historii.

Sloučení dílů v sestavě
    Citovat #77945
    korbel
    Účastník
    19 příspěvků

Zkusil jsem postup co mi poradil rf. Děkuji ti rf za radu. Jde to s ním vytvořit dobře. Jak píšeš, Pepo, ale bez historie. Teď zkusím ještě jednou Pepo tvůj postu, ale jestli mi můžeš napsat podrobněji, jsem trochu natvrdlej, postup toho uložení, abych na tom díle mohl dál modelovat.

Zobrazeno: 1 až 7 (z 7 celkem)

Odpověď na: Sloučení dílů v sestavě

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.