Téma: Sloučení těles (modelu) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 4. 2017 v 16:51

Sloučení těles (modelu) #69083

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Ahoj, řeším problém jak sloučit vymodelovaný aparát sestavený z několika dílů tak, aby se začal chovat ne jako sestava, ale jako jen jeden díl. Např. kdybych měl šroub a matici, tak to sloučil v jeden nerozebíratelný díl. Je zde nějaká funkce?

Díky za rady.

20. 4. 2017 v 7:54

Odpověď na: Sloučení těles (modelu) #69084

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Já to řeším tak, že sestavu uložím jako díl (sldprt), a zapnu volbu zachovat všechny součásti.

20. 4. 2017 v 9:14

Odpověď na: Sloučení těles (modelu) #69085

pepe
Účastník
682 příspěvků

Lze pak také ještě použít prvek s názvem SPOJIT, funguje jen v kontextu sestavy. Ale nejjednodušší je cesta viz popis M-by stacilo..

20. 4. 2017 v 20:00

Odpověď na: Sloučení těles (modelu) #69098

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Způsob co radí „M-by stačilo“ jsem dnes v práci zkoušel, ale součásti zůstaly nesjednocené. Přiznávám, že jsem ale nikde nenašel volbu zachovat všechny součásti. Pouze když jsem otevřel sestavu, tak jsem to uložil jako díl. Ale po následném otevření to byly stejně jednotlivé díly, ne jeden díl.

20. 4. 2017 v 20:36

Odpověď na: Sloučení těles (modelu) #69101

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Asi jsem nepochopil jádro problému.

Pokud se uloží sestava jako díl tak jak jsem popisoval, pak se chová jako mnohotělový díl, kde jsou všechny součásti pevně zapolohované.

Pokud se při uložení zatrhne volba „Vnější plochy“, pak by měla vzniknout sestava jakoby jednotělová bez patrných „vnitřností“

Každopádně se tím zabije historie tvorby – strom.

Pokud jde jen o např. sečtení matice se šroubem do jednoho těla, pak v dílu je volba Vložit-Prvky-Kombinovat, kde to jde sečíst.

21. 4. 2017 v 10:17

Odpověď na: Sloučení těles (modelu) #69103

pepe
Účastník
682 příspěvků

Způsob co radí „M-by stačilo“ jsem dnes v práci zkoušel, ale součásti zůstaly nesjednocené. Přiznávám, že jsem ale nikde nenašel volbu zachovat všechny součásti. Pouze když jsem otevřel sestavu, tak jsem to uložil jako díl. Ale po následném otevření to byly stejně jednotlivé díly, ne jeden díl.

Nastavení najdeš v dialogu Uložit jako, tam kde zadáš, že to chceš uložit jako díl, tak v levém dolním rohu je několik přepínačů – Vnější těla, Všechna těla, Vnější povrchy.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama