Téma: SolidWorks a IS - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

6. 1. 2009 v 20:34

SolidWorks a IS #51493

Honza
Účastník
53 příspěvků

Dobrý den všem vespolek,

chtěl ych se zeptat, zda máte někdo zkušenost používám SW + jakýkoli firemní IS (Helios, DCC koncept..apod) NEbo nějaký program který by dokázal profrčet modely, a z uživatelských vlastností by dokázal tahat data, a a trochu s nimi pracovat (např. aby vytáhl materál, hmotnost , kdo to kreslil apod.)

Chci si jen trochu ulehčit práci 🙂 třeba to ani nejde… ale podle mě to jde

7. 1. 2009 v 6:57

Re:Re: SolidWorks a IS #52598

alda
Účastník
233 příspěvků

Existuje komerční program TOP link, který umí propojit Helios a SolidWorks, info je k nalezeni zde – http://www.top-tech.cz/SA531B1838C1875D0S0-helios-top-link.html
Nemám s ním ale žádné zkušenosti.

@Honza wrote:

chtěl ych se zeptat, zda máte někdo zkušenost používám SW + jakýkoli firemní IS (Helios, DCC koncept..apod) NEbo nějaký program který by dokázal profrčet modely, a z uživatelských vlastností by dokázal tahat data, a a trochu s nimi pracovat (např. aby vytáhl materál, hmotnost , kdo to kreslil apod.)

7. 1. 2009 v 7:50

Odpověď na: SolidWorks a IS #52599

kohen
Účastník
486 příspěvků

Zdravím,
v práci používáme SW + Helios. Vše je řešeno makrem, které propojuje IS s vlastnostmi modelu. Prakticky to znamená to, že vytvoříš model, spustíš makro = tabulka (propojená s Heliosem) kde vybíráš polotovar, atd., viz. příloha, po uložení se v modelu vyplní vlastnosti a model je hotov.
Export ze SW do Heliosu = zadání do výroby probíhá následovně. V sestavě se vytvoří kusovník, který se makrem naimportuje do Heliosu = výrobě se zobrazí převedené kusovníky a další informace. Počty kusů pro výrobu se zadávají zvlášť + výkresy tiskne konstrukce.
Vše popisuji zjednodušeně, pokud budeš mít nějaké konkrétní dotazy, tak ti to zjistím.

TopLink

Přílohy

11. 1. 2009 v 10:18

Re:Re: SolidWorks a IS #52600

Honza
Účastník
53 příspěvků

My také používáme Helios, takže přes Makro to jde udělat? To makro jste si dělali na zakázku počítám… Takže ty data vycucnout lze, to mě těší – zkusíme v práci zaměstnat našeho IT člověka, který má nějaké zkušenosti…nu uvidíme. Šlo by třeba i ty vlastnosti těch modelů tahat, byť jen třeba do excelu? Pomocí nějakého scriptu? Šlo by třeba tu tabulku nějak aktualizovat? Aby to vypadalo jako menší dbase?

11. 1. 2009 v 11:53

Re:Re: SolidWorks a IS #52601

Korinek Vlastimil
Účastník
7 příspěvků

Když se chce tak jde všechno 🙂 Tahání uživatelských vlastností SW do databáze s tím že funguje obousměrně (aktualizace dat) možné je. Jako příklad uvedu propojení tří systémů Solidworks + ERP OR + TPV Group. Zjednodušeně řečeno v Solidworksu vyplníte uživatelské vlastnosti, přes TPV je nasypete do ERP systému a pokud budete něco měnit, učiníte tak v TPV a to se promítne v uživatelských vlastnostech SW a taky OR.
Export dat lze provádět pomocí softwaru společnosti TPV Group a umí to také v SYSKLASu. Helios neznám, ale bude to zřejmě software používaný v menších firmách, kde nemají propojení ERP se solidworksem a plánováním např. LOGISem.

11. 1. 2009 v 20:29

Re:Re: SolidWorks a IS #52602

Honza
Účastník
53 příspěvků

Pravda, Helios je menší IS systém pro malé a střední podniky. Na to jak se tváří, lze v něm dělat mnoho a vlastní věci si upravovat… nu zkusím se s tím nějak poprat. Děkuji všem za cenné rady.

9. 2. 2009 v 13:54

Re:Re: SolidWorks a IS #52603

pfrebort
Člen
1 příspěvek

Dobrý den,

koukal jsem na diskuzi na tomto fóru a přšlo mi, že spousta věcí by měla jít řešit přímo s dodavatelem. Asi budu teď mluvit pouze za naši společnost, ale například propojení SolidWorks a „nějaký“ IS se zařídit dá a několik jsem jich dělali. Vždycky je potřeba aby spolupracoval dodavatel IS s dodavatelem SolidWorksu. Pokud se nemůžete dobrat uspokojivé odpovědi, může poradit na koho se ze strany SolidWorksu obrátit přímo zastoupení SolidWorksu pro Českou republiku. Rozhodně zkoušet se s tím poprat vlastními silami nebude to nejsprávnější řešení, protože je k tomu potřebná znalost API (vývojového prostředí) SolidWorksu. Konzultace tohoto problému (byť by měla být i placená) může ušetřit spoustu slepých cestiček a zbytečných nervů.

30. 11. 2011 v 11:37

Re:Re: SolidWorks a IS #52604

Jendix
Člen
42 příspěvků

Ahoj, chtěl bych se zeptat jakou máte strategii – systém – pojmenování dílů – v případě nasazení ERP.

Jde mi o to, že u nás je o tom tom těd kvůli nasazení debata. Jde o to, že doposud je v podstatě prosazena varianta s čistě numerickým systémem, který naprosto neodlišuje, hlavní sestavy od podstav, přijde mi to naprosto nesmyslné a značně kontraproduktivní. Vzhledem k tomu, že naše produkce a konstrukce se točí víceméně kolem podobných věcí, navrhoval jsem vytvoření určitého klíče (např. na začátku vždy 4 písmena, pak číselná kombinace s rozlyšením sestav, podsestav a jednotlivých dílů)

Příklad:
ABCD_00-00-00 – hlavní sestav komponenty typu ABCD
ABCD_00-00-01 – díl hlavní sestyv
ABCD_01-00-00 – podsestava hlavní sestavy
ABCD_01-00-01 – díl podstestavy

samozřejmě je označení možné doplnit ještě o jiná označení. jde mi jen o to, že ten stav jak je to ted navrženo je např. následující

000001 – 1 – 001 verze 001 nějaké sestav
000002 – 1 – 001 další sestava
000003 – 1 – 001 hlavní sestava

v ERP si to člověk samozřejmě může dohledat o jaké sestavy jde, ale při prvním pohledu vidí člověk jen čísla

Děkuji za každý názor a příspěvky k mému dotazu.

30. 11. 2011 v 13:09

Re:Re: SolidWorks a IS #52605

alda
Účastník
233 příspěvků

Odpověď na téma

Reklama

Reklama