Téma: Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 6. 2019 v 8:07

Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) #76580

Stanislav Petrásek
Účastník
2 příspěvky

Dobrý den,

potřebuji zjednodušit tvar kontury => redukovat počet segmentů/prvků (je jich tam přes 16000) na nějaký normálnější počet. Jde mi o to, že pokud to chci vypálit na laseru, tak je tam hodně úseček a tím se mi decentně sníží rychlost a zvýší výhřevnost a jsou opálené hrany i plocha dílu. Dodám, že je to tak i když snížím výkon při pálení.

Prostě překreslovat to splajnama je otročina a funkci která by mě to spojila/vyhladila nemůžu najít. Pro názornost přikládám DXF výkres. Budu rád za každou radu.

 

Děkuji

Přílohy

5. 6. 2019 v 9:21

Odpověď na: Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) #76595

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, po importu vyber vždy jen část skici (bude to rychlejší) a jdi do Nástroje > Nástroje pro splajny > Nahradit splajnem, toto opakuj, než celou skicu převedeš do více splajnů.

5. 6. 2019 v 11:59

Odpověď na: Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) #76596

Stanislav Petrásek
Účastník
2 příspěvky

To jsem teď zkusil jen na jedné části a funguje to, ale pořád to není ono, protože to ten tvar strašně ořeže a nevypadá to pak stejně (stačio by mě kdyby to z 16tis.objektů udělalo třeba jen 4tis. 😀 ) . Asi to budu muset ručně obkreslit.

5. 6. 2019 v 12:11

Odpověď na: Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) #76597

Jenda
Účastník
10 příspěvků

Ahoj. Pokud chceš zjednodušit 16k objektů třeba na 4k tak musíš vždy počítat, že se ten tvar nezachová. Nebude ve finále snadnější si sehnat ten podklad znovu a zkusit ho nějak jinak převést na to dxf? Třebas zrovna vložením obrázku do skici a jejím objetím splajnem?

5. 6. 2019 v 12:13

Odpověď na: Spojení/zjednodušení dílu (tisíce->stovky úseček) #76598

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

tak nastav Toleranci křivky splajnu na nižší úroveň

Odpověď na téma

Reklama

Reklama