Téma: Stabilizátor - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 6. 2020 v 12:14

Stabilizátor #79131

Jaroslav Klvaňa
Účastník
4 příspěvky

Jako modelář potřebuji tvořit stabilizátory k modelům raket viz. příloha. V obou rovinách zadám profily, spojím profily. Jak z toho udělat „plné těleso“? Nebo vytvořit vysunutím zkosený profil a ten pak „nějak osekat“?

Kewa

 

Přílohy

9. 6. 2020 v 9:37

Odpověď na: Stabilizátor #79134

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, spojením obrysových profilů můžeš vytvořit objem prvkem „Přidání spojením profilů“ a pak vytvoříš to vnitřní odebrání s novou skicou vytvořenou na ploše jednoho z profilů.

9. 6. 2020 v 17:34

Odpověď na: Stabilizátor #79138

Jaroslav Klvaňa
Účastník
4 příspěvky

To:radecek.ik

Ahoj a díky za radu,

pokouším se marně na tomto modelovém tělese vytvořit jednak plášť a těleso jako takové. Hlásí mně to pořád stejnou chybu. Asi bych potřeboval další „postup“ v pár odrážkách, bo pak je to pro stabilizátory již jen dokolečka dokola. Díky za trpělivost

Kewa

Přílohy

10. 6. 2020 v 7:31

Odpověď na: Stabilizátor #79140

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

vytvoříš si rovnoběžnou roviny s jakoukoliv základní rovinou. na obou si vytvoříš skici s profilem. tyto dvě skici pak použiješ pro spojení v prvku Spojit profily. swx neumí použít hrany stávajícího modelu pro spojení.

10. 6. 2020 v 11:16

Odpověď na: Stabilizátor #79141

Jaroslav Klvaňa
Účastník
4 příspěvky

To: radecek

To jsem všechno udělal, vytvořil pláťt tělesa, ale vytvořit z toho tenkostěnný prvek nebo úplné těleso už nejde. Stále to vykazuje „Chyba osnovy“. Pokusně jsem stejným postupem udělal jednoduchý válec, dal tenkostěnný prvrek, sílu stěny 5mm a ono to JDE! Ale jak se to podařilo prostě netuším – byly 3 hodiny ráno . . .

 

Kewa

11. 6. 2020 v 7:35

Odpověď na: Stabilizátor #79144

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

tak pošli model, můžu na to kouknout

16. 8. 2020 v 11:42

Odpověď na: Stabilizátor #79577

Jaroslav Klvaňa
Účastník
4 příspěvky

Hnedle v úvodu se velmi omlouvám za časovou proluku, ale měli jsme poměrně závažné zdravotní problémy a na modelaření fakt nebylo mnoho času. Podle Tvých pokynů jsem se dopracoval k bezva postupu kreslení stabilizátorů. V tomto případě jsem musel, kvůli délce, stablik rozsekat na 6 dílů a ty následně slepit. Ale nemůžu pohnout s takovou snad i blbostí. Potřebuji „vysunout celou tu rovnou plochou stranu“ (tu profilovanou NE). Můžeš mi, prosím, na to kouknout? Děkuji moc.

Kewa

25. 8. 2020 v 7:54

Odpověď na: Stabilizátor #79584

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, myslíš jako ozrcadlit tělo na druhou stranu a sloučit v jedno tělo?

Volžit > Pole/Zrcadlení > Zrcadlení… – rovina zrcadlení bude rovná plocha a pak vybereš Tělo k zrcadlení

Odpověď na téma

Reklama

Reklama