Klasické zobrazení

Stabilizátor

Toto fórum obsahuje 5 odpovědí a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem radecek.ik Profile photo of radecek.ik před 11.6.2020 07:35.

• Autor
    Citovat #79131
    Kewa
    Účastník
    3 příspěvků

Jako modelář potřebuji tvořit stabilizátory k modelům raket viz. příloha. V obou rovinách zadám profily, spojím profily. Jak z toho udělat „plné těleso“? Nebo vytvořit vysunutím zkosený profil a ten pak „nějak osekat“?

Kewa

Přílohy
    1. Stabilizátor.jpg (44 kB)
    Stabilizátor
    Citovat #79134
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    209 příspěvků

ahoj, spojením obrysových profilů můžeš vytvořit objem prvkem „Přidání spojením profilů“ a pak vytvoříš to vnitřní odebrání s novou skicou vytvořenou na ploše jednoho z profilů.

Stabilizátor
    Citovat #79138
    Kewa
    Účastník
    3 příspěvků

To:radecek.ik

Ahoj a díky za radu,

pokouším se marně na tomto modelovém tělese vytvořit jednak plášť a těleso jako takové. Hlásí mně to pořád stejnou chybu. Asi bych potřeboval další „postup“ v pár odrážkách, bo pak je to pro stabilizátory již jen dokolečka dokola. Díky za trpělivost

Kewa

Přílohy
    1. Násypka.jpg (163 kB)
    Stabilizátor
    Citovat #79140
    Moderátor
    209 příspěvků

vytvoříš si rovnoběžnou roviny s jakoukoliv základní rovinou. na obou si vytvoříš skici s profilem. tyto dvě skici pak použiješ pro spojení v prvku Spojit profily. swx neumí použít hrany stávajícího modelu pro spojení.

Stabilizátor
    Citovat #79141
    Kewa
    Účastník
    3 příspěvků

To: radecek

To jsem všechno udělal, vytvořil pláťt tělesa, ale vytvořit z toho tenkostěnný prvek nebo úplné těleso už nejde. Stále to vykazuje „Chyba osnovy“. Pokusně jsem stejným postupem udělal jednoduchý válec, dal tenkostěnný prvrek, sílu stěny 5mm a ono to JDE! Ale jak se to podařilo prostě netuším – byly 3 hodiny ráno . . .

Kewa

Stabilizátor
    Citovat #79144
    Moderátor
    209 příspěvků

tak pošli model, můžu na to kouknout

Zobrazeno: 1 až 6 (z 6 celkem)

Odpověď na: Stabilizátor

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.