Téma: Toolbox špatně generuje součástky - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

11. 4. 2017 v 10:15

Toolbox špatně generuje součástky #68977

Oddělení IT Legios Loco
Účastník
4 příspěvky

Dobrý den,

Po výměně počítačů a následné instalaci Solidworks 2011 R5 Premium, nám doplněk toolbox negeneruje součástky korektně, pro info

Takhle se nám pokouší vnutit šroub M10x50.

Problém přetrvává i po nahrání toolboxu z PC s plně funkčním Toolboxem, toolboxem na lokálním i sdíleném disku, po odinstalaci aktualizace kb3072630, s průběžnými reinstalacemi a restarty.
Prostě pořád, už mi došly nápady.

Děkuji za budoucí rady, JK.

11. 4. 2017 v 10:44

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #68978

pepe
Účastník
682 příspěvků

Jaký tam používáte operační systém? Zobrazují se ve stromě součástí Toolbox nějaké chyby? Nebo je to bez jediné chyby a díl se zobrazí viz obrázek?

11. 4. 2017 v 12:05

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #68979

Oddělení IT Legios Loco
Účastník
4 příspěvky

Používáme Win 7, ve stromě součástí je vše dobře. Při vykreslení součástek je chyba

Jenom pro doplnění : Nejedná se pouze o šrouby, i například matice jsou nakopnuté.

12. 4. 2017 v 10:41

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #68983

pepe
Účastník
682 příspěvků

Tyto chyby jsou většinou způsobené tím, že nefungují v solidu rovnice. Zkus založit nový díl, v něm skicu přímky a u kóty přímky zadej = 20+20. Pokud to nevypočítá, pak je chyba v obecném chování rovnic, ne v toolbox.

Řešením je odinstalace / instalace solidu. U 2011 pozor na KB3072630

http://www.solidvision.cz/download/pdf/KB3072630.pdf

13. 4. 2017 v 14:33

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #69014

Oddělení IT Legios Loco
Účastník
4 příspěvky

U jednoho uživatele jsem to vyřešil tím, že jsem naimportoval nastavení z funkčního solidu. Ale u druhého se to rozbilo při přiřazení síťového toolboxu. Fix na kb…630 beru v potaz. V úterý budu zkoušet reinstall a naslásím úspěch/neúspěch.

18. 4. 2017 v 12:12

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #69074

Oddělení IT Legios Loco
Účastník
4 příspěvky

Tak ani reinstall s pročištěním registrů a fixem na aktualizaci Windows nepomohl. Skutečně mi dělá problém zacházení s rovnicemi, viz příloha.

Bohužel ten log nezobrazuje chyby, které jsou i přímo v Solidu velmi výmluvné (červený vykřičník, bez vysvětlení)

Ale už to generuje šroub správně, ale hlava je zparchantělá – nepravidelná.

 

 

Přílohy

18. 4. 2017 v 20:21

Odpověď na: Toolbox špatně generuje součástky #69078

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Tyto chyby jsou většinou způsobené tím, že nefungují v solidu rovnice. Zkus založit nový díl, v něm skicu přímky a u kóty přímky zadej = 20+20. Pokud to nevypočítá, pak je chyba v obecném chování rovnic, ne v toolbox. Řešením je odinstalace / instalace solidu. U 2011 pozor na KB3072630 http://www.solidvision.cz/download/pdf/KB3072630.pdf

pepe to pdf co jsi přiložil to ti takové a jiné na jiné témata poskytuje tvoje podpora nějak automaticky, nebo je to až když řešíš konkrétní problém?

Já jen že za 50tis co se ročně platí za podporu bych si jako jednu ze služeb představoval třeba zasílání takových návodů a zjištěných problémů v SW atd….

Odpověď na téma

Reklama

Reklama