Téma: Vlastná šablóna na výkres + kusovník - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 7. 2016 v 7:53

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65559

pepe
Účastník
682 příspěvků

bom

29. 7. 2016 v 8:06

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65561

QBczech
Účastník
294 příspěvků

(…) Trochu jsem s tím sice bojoval, ale pak mi došlo, že když chci do kusovníku vložit vlastnosti dílu tak nestačí umístit na výkres pouze sestavu, ale musím tam umístit ten díl! :D

Když na výkres vložíš sestavu a z jejího pohledu vytvoříš kusovník, tak se ti v kusovníku zobrazí vlastnosti součástí, na které se sestava odkazuje. (Bylo by dost pracné dávat zvlášť na výkres všechny díly, pokud má sestava třeba tisíce součástí) Je ale potřeba při vytváření kusovníku zvolit Typ kusovníku = Jen díly.

2. 8. 2016 v 9:38

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65577

freetall
Účastník
24 příspěvků

Tak v tom případě mám problém ještě jiný…
Vytvořím výkres ze sestavy a umístím na něj jeden z nabízených pohledů. Z tohoto pohledu vytvořím kusovník. Dvojklikem začnu upravovat danou buňku kusovníku – kliknu na „připojit k vlastnosti.
Tady nastává problém, protože jediné uživatelské vlastnosti, které zde najdu jsou vlastnosti, které jsem si nadefinoval v sestavě (viz obrázek)
Radiobutton níže (součást, ke které je popis připojen) nabízí pouze vlastnosti přednastavené solidworksem (SW-aktuální list, SW-autor, …), ale uživatelské vlastnosti, které jsem si zadal do šablony modelu se v těchto nabídkách prostě nezobrazují…

Typ kusovníku = jen díly – mám zatrhnuté a šablonu jsem použil tu, kterou jsem si vytvořil, akorát jsem ty vlastnosti zkoušel definovat tak, že jsem si na výkres sestavy vložil díl aby se mi tam ukázaly jeho vlastnosti – což je asi teda špatný postup.

Přílohy

2. 8. 2016 v 10:34

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65581

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Pro kusovníky je typické, že dané vlastnosti součástí zobrazují v celém sloupci, nikoli v každé buňce zvlášť. Zkus najet myší na modré záhlaví sloupce. Kurzor se změní v černou šipku směrem dolu. Dvojklikem pak můžeš vybrat ze seznamu uživatelských vlastností – viz obrázek

Hlava BOM 2

Každá součást pak zobrazuje vlastnost nadefinovanou v záhlaví sloupce. Takto nastavený kusovník si pak můžeš znovu uložit jako šablonu.

2. 8. 2016 v 10:35

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65582

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Proč takto nastavovat jednotlivé buňky? Když vložíš nový sloupec do kusovníku (pravé tlačítko nahoře), tak se ti nabídne, co ten sloupec má obsahovat. To si vybereš a máš tam ve sloupci uživatelské vlastnosti z jednotlivých dílů… Takto si naděláš potřebné sloupce, nepotřebné odstraníš a kusovník si ulož jako šablonu pro příště.

 

QB… jsi rychlejší…  🙂

Přílohy

2. 8. 2016 v 11:48

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65585

freetall
Účastník
24 příspěvků

No jo! To mě vůbec nenapadlo 😀
Děkuju za pomoc! 🙂

3. 8. 2016 v 10:49

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65592

pepe
Účastník
682 příspěvků

Tadyhle jsem našel pěkný videonávod (ENG) na to, jak používat a nastavit tabulku kusovníku.

http://my.solidworks.com/training/master/137/bill-of-materials

2. 3. 2017 v 18:15

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #68300

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

S dovolením oživím téma.

Podařilo se vám někomu donutit SW uložit kusovník do xls tak, aby se uložily buňky jako text a ne jako obecný formát?  Jde o to, že materiál např 1.1730 excel uloží jako 1,73 případně se z toho snaží udělat datum…

pozn. kusovník založený na app excel mi SW2016 pro jistotu ani nenabízí..

3. 3. 2017 v 14:09

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #68303

hammer
Účastník
114 příspěvků

M – by stačilo.  Nepomůže ani naformátovat buňku Excelu jako textovou?

3. 3. 2017 v 15:00

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #68305

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

V Excelu už je pozdě. Excel potřebuje vědět předem, že to má být text, aby do toho inteligentně nezasahoval.

6. 3. 2017 v 19:28

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #68366

Jan Andruš
Účastník
9 příspěvků

S dovolením oživím téma. Podařilo se vám někomu donutit SW uložit kusovník do xls tak, aby se uložily buňky jako text a ne jako obecný formát? Jde o to, že materiál např 1.1730 excel uloží jako 1,73 případně se z toho snaží udělat datum… pozn. kusovník založený na app excel mi SW2016 pro jistotu ani nenabízí..

Ad Excel kusovník) Do výkresového prostoru vlož pohled sestavy. Označ ten pohled, následně z panelu vyber Tabulky > „Kusovník založený na aplikaci Excel“. Tato nabídka tam není, pokud nemáš vybraný pohled té sestavy! Ještě, používat tuto funkci se již nedoporučuje. Neznám přesná specifika, dočet jsem se to na zahraničním serveru. Ta funkce prý není již dlouhou dobu vyvíjená a její podpora už údajně nikoho moc nezajímá. Ale jak říkám, podstatu věci neznám, jenom jsem si něco přečet.

Ad Excel tečky) Neznám přímé řešení, ale bojuji jako každý.

varianta 1) Exportovat ze SW jako CSV nebo TXT. Není to vůbec špatné, velmi rychlé. Do excelu následně přes Data > Načíst externí data „Z textu“.

varianta 2) Mám šablonu Excel na kusovníky (obsahují formátování, barvy atd. pro přehlednou práci). První list slouží k importu dat, další list pak z něj čte. Sloupce materiál a pozice vyčítám skrze vzorec (příklad :=DOSADIT(A1;“,“;“.“)). Sebere to buňku, nahradí čárky tečkami. Dokáže to tak opravit jak špatné pozice (také trpí na problém tečka/čárka) tak i právě chyby s materiálem. Třeba ti to pomůže, taky jsem to řešil a musel jsem si poradit sám.

8. 5. 2017 v 15:03

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #69398

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Čau,

Nechci zakládat nové téma a tohle je docela podobné.

Je to detail, skoro „hnidopišní“. Ale když začínám úplně nový výkres, tak mám nastavenou vlastní šablonu výkresu, ale musím vždycky přepnout ručně styl promitání na „evropské“. Je nějaká možnost abych to dělat nemusel a ono to tam bylo už nastavené? Default je pořád ten americký styl.

Díky,

L.

9. 5. 2017 v 6:55

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #69404

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

To promítání si ulož už v šabloně výkresu… viz obrázek.

Přílohy

9. 5. 2017 v 13:59

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #69408

pepe
Účastník
682 příspěvků

Přesně jak píše Tomáš. Založ nový výkres na základě tvojí šablony, nastav průmět a šablonu si ulož jako … a původní přepiš.

10. 5. 2017 v 8:00

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #69409

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Díky 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama