výkon systému

Autor
Příspěvky

8. 3. 2011 v 9:57

výkon systému #51932

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Ahoj všem, mám problém při modelování a následném zpracování výkresu a u velkých sestav. Vyzkoušel jsem snad vše, systém 64 byt, grafika podle doporučení pro solid works, ale stále při velkých sestavách je to hroznej zdechlák. SW 2010 dokáže pracovat pouze s jedním procesorem, ale četl jsem že 2011 využívá dva procesory, což by asi pro mě znamenalo dost velkej pokrok, protože teď mě jede skoro pořád jeden procesor naplno a druhej se fláká. Ale nevím, jestli dokáže 2011 využívat dva procesory i při modelování a vytváření výkresu, nebo jenom při výpočtech, simulaci. Pokud toto někdo ví, tak budu moc rád, za nějakou odpověď.

8. 3. 2011 v 13:26

Re:Re: výkon systému #54187

.rf.
Účastník
422 příspěvků

SolidWorks 2011 pro běžnou práci využívá jen jedno jádro procesoru. Více jader a asi i procesorů se využije při renderu nebo simulacích.

http://www.3epraha.cz/SolidWorks/podpora-skoleni-solidworks/systemove-pozadavky-solidworks
Procesory
SolidWorks využívá pro svůj běh jedno vlákno, z toho důvodu nemá počet jader procesoru na běh programu výrazný vliv. Proto doporučujeme využívat procesory AMD nebo Intel, které mají rychlá jádra s dostatečnou velikostí cache. U procesorů s podporou Mutlithreadingu je vhodné tuto možnost vypnout a zajistit tak maximální výkon jádra procesoru pro aplikaci.

Odpověď na téma