Téma: Nelze zakótovat rádius ve výkrese - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 1. 2018 v 15:45

Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71581

Jan Látal
Účastník
19 příspěvků

Když vytvořím z modelu výkres a potřebuji zakótovat (R)ádius nejde mi zachytit úsečka a tím pádem to nezakótuji, potřebuju pomoc, děkuji.

29. 1. 2018 v 18:25

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71583

Miro
Účastník
9 příspěvků

Ahoj,

povedal by som, že nemáte dobre otočený model, nemáte ho nakreslený od počiatku alebo niečo podobné. Skúste model vyrovnať a vložiť do výkresu „aktuálny pohľad“. Ak ho viete zakótovať, máte model šikmo v priestore. Na priloženom obrázku od vás je vidieť na pravej strane, že model asi nie je rovno. V tom prípade vám rádius nezakótuje.

29. 1. 2018 v 18:42

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71584

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

ano, s velkou pravděpodobností má Miro pravdu. Chtěl jsem napsat, že mi to dělá při rozvinu plechů  kuželu s uříznutým vrškem (dělám to spojením profilů, po rozvinu to není přesný kruh a nejde to okótovat). A tady je to přesně ono. Buď udělat pohled, kde to bude přesně kolmo na rozvin anebo to lehce našvindlovat, udělat tam kružnici a tu okótovat (u mě to šlo, zákazník to dělal ručně, tak to nevadilo. Navíc šlo o plechy na dost velký nádrže, tak se nějakej milimetr ztratil..)

 

30. 1. 2018 v 6:25

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71585

Jan Látal
Účastník
19 příspěvků

Dobře, děkuju. Klidně to našfindluju, já jen chtěl vědět, jestli je i jiný způsob. 🙂

30. 1. 2018 v 8:13

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71587

pepe
Účastník
682 příspěvků

rozvin zjednodušit

Ještě možná malý tip. Zkuste vyčistit volbu Zjednodušit ohyby. Volbu najdete při editaci prvku Rozvinutý tvar (na konci stromu prvků plechu). Výpočet rozvinu by měl být přesnější, je možné, že pak hrany budou více „kruhové“ a půjdou vám zakótovat.

30. 1. 2018 v 17:05

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71588

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

no je možnost si právě udělat nový pohled kolmý na ten rozvinutý plech (rozvinout a pak ho udělat)

31. 1. 2018 v 9:57

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71589

Jan Látal
Účastník
19 příspěvků

Pepe, děkuji Vám za tip, ale nešlo to 🙁

Jarda Dejmek, mohl byste prosím Vás upřesnit to, co myslíte ?

31. 1. 2018 v 14:51

Odpověď na: Nelze zakótovat rádius ve výkrese #71591

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já to mám nastavený tak, že nový pohled mám pod mezerníkem a pohled kolmo na plochu pod zkratkou, kterou mám nastavenou na levé pohnutí prostředním kolečkem myši (tzv. všesměrové kolečko, já mám Logitech M500. Je to výborná věc, doporučuji). Zkusím popsat postup obecně ( SW 2016):

1) rozvinout, poté kliknout na plochu a dát kolmo k ploše (obr. kolmo k ploše)

2)vytvořit nový pohled, ten pojmenovat (uložit model, obr. orientace a nový pohled)

3) přejít na výkres dílu, vybrat správnou konfiguraci a pohled (normálně je jen výchozí konf. a pro rozvin přibude flat pattern), případně dát aktualizovat (obr. výkres).

snad je to z toho jasné, kdyby ne, lepší se ozvat do zprávy

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama