výkres detailu na svařenci

Autor
Příspěvky

10. 7. 2013 v 5:40

výkres detailu na svařenci #52245

Kovpa79
Člen
6 příspěvků

Ahoj, potřeboval bych poradit s detailováním na svařenci. Mám obyčejný svařenec, který má spoustu přířezu, vyplňování tabulky přířezu jsem už zvládl, ale potřebuji několik přířezů uložit jako samostatně, dám uložit do nového dílu , vše proběhne jak má, ale teď nastává problém, když vytvořím výkres tohoto uloženého těla, nijak si mi nedaří provázat kusovník (zkoušel jsem i tabulku přířezu, vytvořil jsme , i když jenom jedem plech jako svařenec(tonoucí se stébla chytá) ) s tabulkou přířezů na hlavním svařenci, jediné co se nese jako informace od svařence až po výkres uloženého těla je materiál, který se dá určit ve svařenci přímo i vlastnosti těla. Pokud by někdo věděl, budu rád za odpověď, dík.

10. 7. 2013 v 6:50

Re:Re: výkres detailu na svařenci #55262

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, problém je, že pomocí Uložit těla se přenesou jen uživatelské vlastnosti hlavního svařence, nikoliv vlastnosti v tabulce přířezů. Co třeba do detailního výkresu vložit jeden pohled na hlavní svařenec, na jeho základě vytvořit tabulku přířezů/kusovník, skrýt pohled a skrýt řádky, které jsou ti k ničemu?
Jinak existuje i funkce Vybrat těla, která ve výkrese hlavního svařence dokáže zobrazit jen vybraný přířez, pak ho pouze opozicuješ..
Mrkni na obrázek v příloze – klikneš na pohled a po levé straně máš to tlačítko 🙂

10. 7. 2013 v 8:21

Re:Re: výkres detailu na svařenci #55263

Kovpa79
Člen
6 příspěvků

díky, je to taky řešení, u menších sestav by to asi šlo, ale u velkých bych se v tom ztratil a asi bych neměl žádnej odkaz na ten nebo jinej díl přímo ze sestavy, každopádně to zkusím v praxi a uvidím jak to ujme. 🙂

Odpověď na téma