Téma: Závit vnější - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

12. 2. 2010 v 6:28

Závit vnější #51637

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Zdravím všechny.
Narazil jsem na problém s modelováním vnějšího závitu. Závit v díře je jednoduchý, tedy pokud nechci nějaký atyp. V průvodci dírami zvolím závitouvou díru a pak konkrétní závit a je to vyřešené. Ve výkresu se zátit zakótuje automaticky.
Problém ale nastal u nvějšího závitu. Dá se to obejít tak, že v modelu udělám normální velký průměr a ve výkresu doskicuju čáru závitu a kótu průměru přepíšu na závitovou. Toto se mi zdá trochu krkolomné.
Na vnější válcovou plochu se dá sice přiřadit „kosmetický závit“ (Vložit-Popisy-Kosmetický závit). Ten z zobrazí (pokud mám nastaveno) jako taková ta zjednodušená textura. Jenže ve výkresu mi to pořád nechce ten závit okótovat, jak třeba ten vnitřní.
Nezdá se mi, že by takový systém jako SolidWorks „neuměl“ vnější závit.
Pak ho pomocí spirály můžu „říznout“, ale to se mi na výkrese taky neokótuje jako závit.
Existuje teda nějaký nástroj nebo finta, jak udělat vnější závit podobně jednoduše, jako závit v díře?
Díky za všechny náměty.

12. 2. 2010 v 9:28

Re:Re: Závit vnější #53172

toust
Účastník
92 příspěvků

Já taky jiný způsob neznám, ale obcházím to tak, že na kótě průměru kde je závit smažu „průměr“ a napíšu tam třeba „M“. Pak kótu převezmu do výkresu tak jako ostatní.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama