Téma: Změna formátu výkresu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

10. 2. 2017 v 15:13

Změna formátu výkresu #68058

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Mám mnohdy problém s vykreslením všech pohledů se pohledy na daný formát. Je v Solidu možnost převodu z menšího formátu na větší, když je mám vytvořené jako vlastní šablony, aniž bych přišel o již vypracované pohledy???

10. 2. 2017 v 16:40

Odpověď na: Změna formátu výkresu #68061

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

To je jedna z nejběžnějších operací co je třeba dělat.

Musíš si u jednotlivých formátů uložit „formát listu“ (Vzniknou soubory .slddrt). Nejlepší je to uložit u čistě otevřeného výkresu. (Soubor -> Uložit formát listu)

Pak už jen otevřeš vlastnosti výkresu a vybereš jiný formát listu. Nezapomeň zrušit zatržítko u „Zobrazit jen standardní formát“

 

13. 2. 2017 v 21:20

Odpověď na: Změna formátu výkresu #68104

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Asi jsme se nepochopili….?? Toto lze tvořit jen u prázdného formátu jak jsem zkoušel. Já mám vlastní šablony všech formátů, ale potřebuji přejít z formátu např. A4 na A3 a to při zanechání jednotlivých zakótovaných pohledů…..lze toto?????

13. 2. 2017 v 22:00

Odpověď na: Změna formátu výkresu #68105

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Ale ano jde to, možná jsem to jen špatně popsal.

Musíš si otevřít svůj prázdný výkres se svou šablonou , dejme tomu A4. U tohoto si ulož formát listu. Toto stejné udělej s dalšími formáty A3, A2… Tímto ti vznikne celá sada formátů listů, mezi kterými můžeš plynule přecházet, tak jak jsem ti popisoval, a všechny zakótované pohledy ti zůstanou. Pozor, zmizí ti vše co není obsaženo právě v těchto pohledech. Např popisy, které jsou přímo na listu výkresu.

Přílohy

18. 2. 2017 v 17:48

Odpověď na: Změna formátu výkresu #68134

Luboš Košina
Účastník
25 příspěvků

Jj, funguje, až po shlédnutí obrázku mi bylo vše jasné. Díky za radu.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama