Téma: Změna šablony dílu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 7. 2016 v 19:37

Změna šablony dílu #65549

Spony
Účastník
12 příspěvků

Dobrý den,

existuje nějaké rychlé řešení, jak změnit třeba na 100 již vytvořených dílech šablonu dílu?

O co mi jde…Díly byly vytvořeny v šabloně, která si s sebou nesla nějaké uživatelské vlastnosti…Název dílu, jméno konstruktéra, datum vytvoření atd. Nicméně teď bych potřeboval u všech dílů přidat cca 5 dalších uživatelských vlastností a nechce se mi ručně vše u každého vypisovat. Jde nějak toto importovat? Třeba jen ten název: Tloušťka materiálu, Tolerování… hodnoty tam pak již dopíšu ručně, protože se mění.

Děkuji

27. 7. 2016 v 20:41

Odpověď na: Změna šablony dílu #65550

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Pokud ti jde jen o doplnění uživatelských vlastností, tak na to bezvadně funguje CTRL+C a CTRL+V.

Ze zdrojového dílu nakopíruješ tvých požadovaných pět řádků, a v cílovém díle je zase vložíš a rovnou změníš, co potřebuješ.

Jinak asi jen makro a plánovač úloh, ale tuto radu by měl rozvést někdo, kdo do toho vidí lépe než já…

28. 7. 2016 v 8:16

Odpověď na: Změna šablony dílu #65551

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj,

můžeš si také připravit vlastní záložku vlastností, díly hromadně vložit do jediné dočasné sestavy, tam je všechny vybrat Ctrl+A a následně hromadně přiřadit vlastnosti pomocí vlastní záložky — http://www.mujsolidworks.cz/jak-vytvorit-vlastni-zalozku-vlastnosti/

Jinak pokud máš Solid Profi nebo Premium, tak můžeš použít již zmíněný Plánovač úloh, ten nalezneš v hlavní nabídce Start ve Windows, je tam na to přímo úloha — Aktualizovat uživatelské vlastnosti. Vybereš dokumnety, zadáš nové vlastnosti a spustíš úlohu…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama