Téma: zrcadlení s výkresy - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 2. 2011 v 13:22

zrcadlení s výkresy #51939

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Zdravím borci, mám problém a s tím i spojen dotaz. Mám sestavu složenu s pátrů cca. 50 dílů, je to svařenec ale není tvořen jako svařenec , ale jako sestava¨. Mám vytvořený výkres této sestavy a všech potřebných dílů. Potřebuji z této sestavy udělat levé provedení. Zrcadlení je v pohodě, ale potřebuju poradit, jestli jde nějak využít výkresů , puvodní sestava, podsestavy a díly. Jinak musím dělat všechny výkresy znovu, ikdyž jsou stejné , jen ozrcadlené. Díky moc za případnou pomoc.

19. 2. 2011 v 20:09

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54225

tomatom
Účastník
63 příspěvků

No nejcasteji se na vykres napise ze se ma udelat zrcadlovy dil

bohuzel to asi jinak nepujde…..

2. 3. 2011 v 17:31

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54224

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

to je taky řešení, ale to nejde u hlavní sestavy, tu musím dělat celou znovu. A u některých dílu to taky nejde. Blbé, asi s tím v této verzi nic neudělám. Stejně dík.

17. 3. 2011 v 6:58

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54221

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

Zdravím, řeším podobnou situaci u jednotlivých dílů z ohýbaného plechu. Nakreslím třeba model levé pantové zárubně a k ní výkres. Model pravé pantové zárubně udělám tak, že vložím zrcadlený díl. Kvůli standardům ve firmě potřebuji nakreslit také zrcadlený výkres (poznámka nestačí). No a „odzrcadlit“ nějak levý výkres nejde. To vše v SolidWorksu 2011.

17. 3. 2011 v 10:22

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54222

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Ahoj, pokud jsem dobře porozuměl poslední větě, tak to znamená, že SW 2011 to umí??????? To by bylo super!!

17. 3. 2011 v 14:20

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54223

zeppelin
Účastník
15 příspěvků

Zdravím, jestli jsem se v předposlední větě špatně vyjádřil, tak to uvádím na pravou míru : nejde to, výkres musím dělat znovu.

18. 3. 2011 v 10:30

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54220

Franta Sverak
Člen
9 příspěvků

Přesto dík, aspoň konečně přestanu dumat nad tím jak s tím vydrdat. Budu muset udělat novej výkres, ale to už asi autacadu, sice potupný, ale na tyto účely přece jenom rychlejší (dá se dobře ošidit)

16. 11. 2013 v 12:06

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54226

romann
Účastník
126 příspěvků

Dobrý den.
Zkouším zrcadlit kus plechového dílu se dvěma lemy – mám osu zrcadlení, ale jak se zrcadlí část plechu?
Když to co chi zrcadlit vyberu – nemám k dispozici nástroj „zrcadlit“.

Díky
Romann

9. 12. 2013 v 10:31

Re:Re: zrcadlení s výkresy #54227

lesh
Člen
8 příspěvků

@romann wrote:

Dobrý den.
Zkouším zrcadlit kus plechového dílu se dvěma lemy – mám osu zrcadlení, ale jak se zrcadlí část plechu?
Když to co chi zrcadlit vyberu – nemám k dispozici nástroj „zrcadlit“.

Díky
Romann

Na dílu označit plochu (rovina zrcadlení) -> vložit -> zrcadlený díl.
Pozor, z vytvořeného dílu nelze generovat rozvin.

14. 12. 2013 v 15:04

Odpověď na: zrcadlení s výkresy #54228

alda
Účastník
233 příspěvků

Částečné řešení je zrcadlit s použitím konfigurací. Při zrcadlení zvolíte možnost vytvořit novou konfiguraci. Když pak uděláte výkres originálního dílu, vytvoříte nový list výkresu kde budete mít ten samý výkres jako na listu 1. V pohledech pak změníte konfiguraci na zrcadlenou. Většina kót se pak naváže na zrcadlené entity. Některé kóty je ale potřeba opravit.
Mám pocit, že tato funkce byla přidána ve verzi 2010.
Viz. obr.

Tím se ale neřeší co díl, to samostatné číslo výkresu.

mirror_configuration

14. 12. 2013 v 15:15

Odpověď na: zrcadlení s výkresy #54229

alda
Účastník
233 příspěvků

Přikládám jednoduchý příklad jak to vypadá když použijete konfigurace, některé kóty se neaktualizovaly (poloha díry).

Edit1: Zjistil jsem, že se jedná o kóty přenesené z modelu. U kót které jsem pak vytvořil ve výkresu, se kóty polohy díry aktualizovaly.

Je zajímavé, že tato funkčnost není nikde v helpu popsána.

RS-01_3 RS-01_4 RS-01_1 RS-01_2

Odpověď na téma

Reklama

Reklama