Hranice 2017: Zájem studentů o soutěž roste (výsledky)

Stoupající zájem o soutěž v modelování v 3D CAD řešení SOLIDWORKS dokládá účast 22 středních škol. Soutěže se letos zúčastnilo rekordních 56 studentů, kteří si porovnali zkušenosti a technické znalosti v konstruování a tvorbě výkresové dokumentace.

Soutěžní klání, které se uskutečnilo na Střední průmyslové škole v Hranicích, bylo rozděleno na dvě části. V první studenti vytvářeli výkres, ve druhé pak pět různých modelů. O nejlepších rozhodoval čas a správnost technického kreslení. V době, kdy probíhalo hodnocení odborníky z pořádající společnosti SolidVision, věnovali studenti pozornost ukázce správného řešení s živým komentářem. Ceny studentům předal Hynek Horák, ředitel společnosti SolidVision.

Pořadí jednotlivců:

  1. místo – David Benda, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno,
  2. místo – Michal Havlíček, Střední odborná škola Frýdek-Místek,
  3. místo – Domink Polák, Střední průmyslová škola Hranice.

Celkové umístění škol:

  1. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno
  2. Střední škola Podorlické vzdělávací centrum Dobruška,
  3. Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec.

Stoupající zájem o soutěž dokazuje, že se na technicky zaměřených školách zvyšuje povědomí o moderních technologiích, za což náleží poděkování pedagogům, kteří studenty připravují na budoucí povolání. Soutěž dodává studentům patřičnou motivaci, která je nesmírně důležitá pro jejich další studium.

Soutěžní zadání zveřejníme již brzy.

Komentáře k článku (0)