Klasické zobrazení

Jak automaticky natočit pohled při úpravách skici

    / 15. 12. 2017
                
5-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

Nastavení automatického natáčení pohledu při úpravě skici doznalo v SOLIDWORKSu 2018 drobného vylepšení. Pojďme se podívat v čem inovace spočívá.

Systémová volba Při vytváření skici automaticky natočit pohled kolmo na rovinu skici byla přejmenována. Funkce se jmenuje Při vytváření a úpravách skici automaticky natočit pohled kolmo na rovinu skici a novinkou je, že se skica natočí do pohledu kolmého na rovinu skici i v případě, pokud chcete skicu upravit.

1-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

Tato funkce není ve výchozím nastavení SOLIDWORKSu vybraná. Výběr musíte provést ručně prostřednictvím nabídky MožnostiMožnosti systémuPři vytváření a úpravách skici automaticky natočit pohled kolmo na rovinu skici.

Otáčení pohledu je nyní konzistentní bez ohledu na způsob otevření skici. Máte-li tuto možnost v možnostech systému vybranou a vytvoříte novou nebo upravíte existující skicu, otočí se pohled do pohledu kolmého na rovinu skici.

Po vytvoření nové nebo při úpravě existující skici se chová funkce následovně:

  • jestliže provedete ve skice změny a kliknete na symbol Ukončit skicu v pravém horním rohu (potvrzovací tlačítko OK) zůstane orientace pohledu v pohledu kolmém na rovinu skici.

2-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

  • pokud změny ve skice zrušíte kliknutím na červený křížek v pravém horním rohu (tlačítko Storno), vrátí se pohled do orientace pohledu před otevřením nebo vytvořením nové skici.

3-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

Tip: Pro výběr tlačítek OK nebo Storno v aktivní skice můžete použív i kontextovou nabídku, kterou vyvoláte tlačítkem D.

4-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte