Model Mania: Zadání soutěže z roku 2004

Podle zadání z roku 2004 se pokuste zpracovat model v SolidWorksu. Při modelování si měřte čas a porovnejte jej s ostatními uživateli SolidWorksu.

První fází soutěže je zpracovat model podle uvedené výkresové dokumentace. Napovíme, že při modelování použijete příkaz Přidání vysunutím a při vysunutí horní části můžete použít tři různé způsoby. Všechny tři postupy budou znázorněny v navazujícím příspěvku, který se bude zabývat postupem modelování.

1-model-mania-SolidWorks-postup-tutorial-2004

Ve druhé fázi soutěže je úkolem změnit tvar modelu podle druhého výkresu. Jedná se o několik konstrukčních změn předešlého modelu. Pokud jste v první části modelování použili vysunutí k povrchu, změnu provedete výměnou za novou plochu. Budete-li dodržovat základní principy konstruování a vytvářet vazby v náčrtech, tak vám úprava nezabere mnoho času.

2-model-mania-SolidWorks-postup-tutorial-2004

Do komentáře na konci článku uveďte, jak dlouho vám trvalo zpracování první a druhé fáze a porovnejte si své zkušenosti a rychlost zpracování zadání s ostatními čtenáři.

61-model-mania-SolidWorks-postup-tutorial-2004

Autorovi tohoto příspěvku zabrala konstrukce prvního modelu dvanáct minut a změna modelu podle druhého výkresu přibližně čtyři minuty.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama