Klasické zobrazení

Novinky SOLIDWORKSu 2016: Díl 4.

    / 25. 9. 2015
                
19-solidworks-2016-novinky-new-2-900

Ve čtvrtém díle vás seznámíme nejen se dvěma zajímavými změnami, ale také s rychlejším nastavením několika scén najednou v rendereru PhotoView 360. 

Moderní vzhled triády

S příchodem moderního vzhledu uživatelského prostředí se mění i vzhled triády. Ten byl přizpůsoben pro snazší kontrolu orientace modelu ve 3D s použitím výběru šipky a úhlu natočení. Změna viditelnosti triády se týká triády manipulační, pro provedení řezů a v režimu Instant3D (rychlá tvorba a úprava geometrie pomocí ovladačů přetažení a pravítek).

10-redesigned-triad-controls-SolidWorks-2016

PhotoView 360: Řízené nastavení scén prostřednictvím náhledových snímků

Jeden model a několik různě nastavených scén nabízí nová funkce v rendereru PhotoView 360. Každý náhledový obrázek totiž představuje jiné nastavení prostředí a pozadí s primárním osvětlením. Současné zobrazení několika rozdílných nastavení scén pomůže s výběrem toho nejlepšího fotorealistického snímku.

11-PhotoView-360-Lighting-Control-Through-Proof-Sheets-SolidWorks-2016

Opětovné použití referenčních křivek

V přechozích verzích SOLIDWORKSu jste mohli použít referenční křivku (Složená křivka, Křivka body XYZ, Křivka referenčními body a Šroubovice/spirála) pouze pro prvek, pro který byla vytvořena (podřídila se vytvořenému prvku). V aktuální verzi můžete použít křivku opětovně při tvorbě dalších prvků, jelikož se referenční křivky objeví ve FeatureManageru na stejné úrovni jako vytvořené prvky.

Otevřete-li soubor z předchozích verzí SOLIDWORKSu, který obsahuje referenční křivky, podřídí se jejich řazení ve FeatureManageru aktuální verzi (zařadí se na stejnou úroveň jako prvky) a lze je při tvorbě nových prvků opětovně použít.

12-absorbed-reference-curves-SolidWorks-2016

Zdroj obrázků: SOLIDWORKS Tech Blog

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte