Klasické zobrazení

Novinky SOLIDWORKSu 2016: Díl 1.

    / 3. 9. 2015
                
16-solidworks-2016-novinky-new-1-900

Představujeme vám první tři vybrané, zajímavé funkce zpříjemňující práci v nové verzi 2016: výběr konfigurace při vkládání součásti do sestavy, flexibilitu výběrových polí a obrácení směru odsazené skici.

Výběr konfigurace při vkládání součásti do sestavy

Vkládáte-li do sestavy díly nebo podsestavy obsahující více konfigurací, můžete požadovanou konfiguraci určit při jejím vložení. Vyberete ji z roletového menu v PropertyManageru po aktivaci funkce Vložit součást.

1-Config-Selection-Insert-Component1-SolidWorks-2016-volba-konfigurace-pri-vkladani-soucasti-do-sestavy

Flexibilita výběrových polí

Nová funkce vychází z ankety deseti nejlépe hodnocených nápadů pro SOLIDWORKS 2016, které navrhují a hodnotí sami uživatelé. Dosud se vybrané entity přidávaly do Výběrového pole obsahujícího pouze tři řádky. Při větším počtu vybraných elementů se zobrazil posuvník. Když například aktivujete prvek Zaoblit, můžete při větším počtu vybraných entit rozšířit Výběrové pole uchycením a tažením za dolní linku. Pro návrat na původní velikost pole klikněte v jeho oblasti pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Původní velikost (Autosize) – nebo klikněte dvakrát na dolní linku Výběrového pole.

Pokud do PropertyManageru přidáváte výběry obsahující dvě Výběrová pole, můžete upravovat jejich velikost nezávisle na sobě – tak, že neaktivní pole zmenšíte, čímž aktivnímu poli zvětšíte pracovní prostor.

2-Expandable-Property-Manager-Input-Boxes-SolidWorks-2016-flixibilta-vyberovych-poli

Obrácení směru odsazené skici

Pokud jste v předchozích verzích používali příkaz Odsazení (ekvidistanta) a poté jste chtěli upravit směr odsazení, museli jste odsazené entity smazat, aplikovat příkaz znovu a nastavit obrácený směr odsazení. Tento způsob šel taky obejít smazáním kóty, přesunutím entit a vytvořením nové kóty. Tyto kroky prodlužující úpravu náčrtu se zjednodušily tlačítkem Obrátit směr, které se nachází v PropertyManageru – vedle pole pro nastavení hodnoty kóty. Funkčním tlačítkem upravíte směr odsazeného náčrtu snadno a rychle.

3-Reversing-Sketch-Offsets-SolidWorks-2016-obraceni-smeru-odsazene-skici

Zdroj obrázků: SOLIDWORKS Tech Blog

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte