Klasické zobrazení

To nejzajímavější z konference SolidWorks World 2015

    / 26. 3. 2015
                
0-SolidWorks-2016-new-design-novy-vzhled-1

Téměř šest tisíc lidí z celého světa se každý rok schází, aby se nechali inspirovat zajímavými projekty, získali nové informace a rozvíjeli svůj um při práci s nejpopulárnějším CADem světa. Ohlédněme se společně za konferencí SWW2015 v americkém Phoenixu.

Pokud jste neměli možnost zúčastnit se letošní konference osobně, nezoufejte. Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších informací, o kterých se zde hovořilo.

Sicot předal funkci Basimu

Úvodního slova prvního dne konference přeplněného přednáškového sálu se ujal Bertrand Sicot, který zdůraznil, že SolidWorks je nejrozšířenější značkou strojírenského CADu s velkou oporou komunity. Co se událo v loňském roce a kdo je novým ředitelem SolidWorksu se dozvíte v hlavním příspěvku z konference.

1-SolidWorks-World-2015-MujSolidWorks-news-zpravy-Phoenix-day-1 (2)

Budoucnost se skrývá v rozvoji technického myšlení

Čeká nás nadzvuková doprava, oblečení na míru nebo pilulka pro diagnostiku závažných onemocnění? O budoucnosti technického rozvoje polemizoval Michio Kaku.

1-SolidWorks-World-2015-Michio-Kaku-Phoenix-Arizona

SolidWorks Industrial Design mění přístup k navrhování

Platforma 3D Experience a SolidWorks Industrial Design nabízejí možnost úzké spolupráce a přehledné správy dat, což pomáhá konstruktérům rychle vyřešit konstrukční problémy a přejít k detailnímu navrhování. Aplikace poskytuje flexibilní a intuitivní modelovací prostředí, které sdílí a ukládá data v cloudu – a lze k nim tak přistupovat odkudkoli. SolidWorks Industrial Design jsme mohli vyzkoušet přímo na konferenci SWW ve Phoenixu, kde jsme také pořídili exkluzivní snímky z prostředí aplikace.

1-SolidWorks-Industrial-Design-2015-SWW-Phoenix-190-screen-obrazek (7)

SolidWorks prosazuje ambiciózní projekty

V poměrně krátkém čase se SolidWorks Industrial Design podařilo odzkoušet firmě Parrot, která se zabývá výzkumem a vývojem bezdrátových technologií a návrhem bezpilotních letounů (dronů). Unikátní funkce pro snazší navrhování pomohly konstruktérům Parrotu vytvářet náročné tvary, snížit hmotnost, zvýšit stabilitu, optimalizovat velikost, obratnost i sílu, což jsou rozhodující vlastnosti bezpilotních letounů.

1-SolidWorks-Industrial-Design-Phoenix-SolidWorks-World-2015 (1)

SolidWorks podporuje vzdělávání studentů

Chvályhodný je přístup SolidWorksu ke studentům a podpoře školství. SolidWorks pro střední a vysoké školy i univerzity nabízí bezplatnou výukovou verzi, čímž současně podporuje významné studentské projekty. V současné době je vydáno přes dva milióny studentských licencí po celém světě a celkový počet uživatelů překročil hranici 2,8 miliónů uživatelů.

DSC00074

Projekt Women in Engineering prosazuje do strojírenství více žen

Manažerka technického vzdělávání Marie Planchard navázala v přednášce druhého dne konference na proslov Bre Pettise. Do strojírenství chce prosadit více žen, čemuž pomáhá i program SolidWorks Women in Engineering.

1-SolidWorks-women-program-Phoenix-Arizona-2015 (2)

SolidWorks 2016 získá moderní vzhled

SolidWorks 2016 čeká změna na modernější a příjemnější prostředí, které bude na první pohled připomínat vzhled a grafické rozhraní platformy 3D Experience. Podívejte se na moderní vzhled a novinky SolidWorsku 2016.

1-SolidWorks-2016-new-design-novy-vzhled-1 (1)

V expozici firem převládaly aditivní technologie

Program konference SolidWorks World doprovázela výstava partnerských firem. Ve Phoenixu byly nejvíce vidět aditivní technologie.

20150209_153735

Soutěž porovnala zkušenosti uživatelů

Každý rok si mezi sebou návštěvníci konference srovnávají zkušenosti v soutěži, kde je úkolem co nejrychleji zpracovat model podle zadání. Porovnejte si čas vlastního modelování s vítězem soutěže a stáhněte si zadání soutěže.

2-solidworks-modelmania-Phoenix-2015

Konference SolidWorks World 2015 ve fotografiích

Přímo na místě konference jsme pořídili fotografie zachycující celý průběh konference. Pojďte se s námi krátce ohlédnout za zajímavou akcí.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte