Klasické zobrazení

Pozvánka na seminář: Topologická optimalizace jako nový směr konstrukce výrobků

    / 16. 5. 2018
                
Topologická optimalizace vahadla pro Formula Student Ostrava. Ne vždy je výsledkem odlehčená verze modelu. Výhodou topologické optimalizace může být i zvýšení tuhosti a pevnosti dílu. Vizualizace: VŠB-TUO ve spolupráci se společností Idiada

S ohledem na současné moderní trendy v oblasti konstruování se rozšířily výpočetní metody v SOLIDWORKSu o topologickou optimalizaci. K čemu topologická optimalizace slouží a jak ji v SOLIDWORKSu efektivně využít se dozvíte v on-line semináři.

Topologická optimalizace ve spojení s aditivní výrobou představuje významnou úsporu materiálu, která s sebou přináší pozitivní přínos nejen v automobilovém a leteckém průmyslu. Případové studie dokládají například úsporu paliva a snížení emisí. Topologická optimalizace využívá dosavadní výpočetní metody, ale současně přináší optimalizovaný tvar součásti, který je lehčí a současně jsou zachovány jeho pevnostní předpoklady. Jak se topologická optimalizace používá v SOLIDWORKSu Simulation se dozvíte v bezplatném on-line semináři, který se koná 25. května 2018 od 10 hodin. Registraci můžete provést prostřednictvím elektronického formuláře.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte