Klasické zobrazení

Představujeme novinky SOLIDWORKSu 2018

    / 31. 10. 2017
                
msw-sw2018_ver2

Aktuální verze SOLIDWORKSu 2018 obsahuje řadu novinek a vylepšení. Ty největší vám představíme v našich tipech, tricích a návodech. Podívejte se, co pro vás připravili vývojáři společnosti Dassault Systèmes SolidWorks.

Vylepšení gest myši – Průvodce gesty myší nabízí nově až 12 pozic

Gesta myši usnadňují volbu často používaných příkazů. Aktuální verze SOLIDWORKS 2018 rozšířila nástroj o 4 pozice, které nově nastavíte v grafickém průvodci gesty myši. V tomto tipu vám poradíme, jak na to.

8-gesta-myši-nastaveni-pozice-solidworks-2018-novinky-whats-new

 

SOLIDWORKS 2018 podporuje přímé načítání nových datových formátů

V loňském roce SOLIDWORKS 2017 usnadnil mnoha uživatelům práci s daty třetích stran. Nástroj 3D Interconnect načítá přímo digitální data v původních datových formátech z populárních CAD software Catia V5, Autodesk Inventor, Pro/Engineer, Creo, Solid Edge a NX. V aktuální verzi SOLIDWORKS 2018 jsou nově podporovány datové formáty STEP, IGES a ACIS.

2-SolidWorks-3D-Interconnect

 

Skicování: Zrcadlení entit pomocí referenčních rovin a rovinných ploch

Prostřednictvím nástroje Zrcadlit entity můžete ve skice zrcadlit entity 3D skici. Zrcadlení můžete provést prostřednictvím referenční roviny nebo existující plochy. V tomto návodu vám poradíme, jak.

3-SolidWorks-2018-zrcadleni-3D-skici-3D-sketching

 

Představujeme nové Uvítací okno

Když spustíte SOLIDWORKS 2018, otevře se okno Vítejte, kde můžete snadno otevírat soubory nebo složky, vyhledat naposledy otevřené soubory, spustit výukové kurzy a sledovat novinky. Pojďme se podívat podrobněji, jaké funkce okno nabízí.

16-SOLIDWORKS-2018-uvitaci-okno-vitejte-naposledy-otevrene-soubory

 

Jak provést výběr přes geometrii

Nový nástroj Vybrat podle geometrie v aktuální verzi SOLIDWORKSu 2018 umožňuje táhnout rámeček nebo laso přes model, aniž byste museli začít na prázdném místě v grafické ploše. Podívejte, se jak tuto funkci vybrat.

3-SolidWorks-Vybrat-podle-geometrie-novinky-2018

 

Zobrazení času otevírání naposledy uloženého dokumentu

V průzkumníku Windows se zobrazuje u dokumentu dílu, sestavy nebo výkresu uložených v SOLIDWORKSu 2018 popis s údajem a dobou potřebnou k otevření naposledy uloženého dokumentu. V tomto tipu vám funkci představíme podrobněji.

7-SolidWorks-2018-cas-otevirani-dokumentu

 

Vazby v sestavách: Kolmá vazba

Kolmou vazbu lze použít mezi geometricky složitým povrchem a lineární entitou, kterou zpravidla bývá přímka, hrana, osa nebo axiální entita.Podívejte se, jak Kolmou vazbu přidat do sestavy, krok za krokem.

6-SolidWorks-2018-vazby-mates-kolma-vychylena-novinky

 

Vazby v sestavách: Jak vytvořit soustřednou vazbu s vychýlením

Chcete-li zavazbit vazbami Soustředná dvě součásti, z nichž každá má dvě díry, které ale nemají stejnou rozteč (nejsou souosé), můžete použít novou vazbu s vychýlením. V tomto návodu vám poradíme, jak na to.

15-SolidWorks-2018-whats-new-novinky-vazby-assembly-mates-vychylena

 

Jak nastavit lineární pole s rotací

Zajímavou novinkou v SOLIDWORKSu 2018 je vylepšení lineárního pole, ve kterém můžete nastavit rotaci instancí v daném směru. V tomto krátkém návodu si ukážeme, jak na to.

2-SolidWorks-2017-linerani-pole-sestavy-vylepseni.novinky

 

Sestavy: Ukazatel průběhu otevírání sestavy

Načítání sestav a jejich průběh můžete nově sledovat v aktuální verzi SOLIDWORKSu. Co všechno ukazatel zobrazuje a jaké jsou možnosti nastavení si představíme podrobněji v tomto článku.

16-SolidWorks-prubeh-otevirani-sestavy-2018-novinky

 

Skicování: Jak ovládat směr tečnosti ve skice

U entit s tečnými vazbami můžete obrátit jejich směr tečnosti. Tato nová funkce v SOLIDWORKSu 2018 platí pro oblouky a splajny. V tomto tipu si ukážeme, jak na to.

7-SolidWorks-sketching-novinky-SOLIDWORKS-2018-tecna-obratit

 

Jak vytvořit vymezovací rámeček

Zajímavou a praktickou funkcí v nové verzi SOLIDWORKSu je vymezovací rámeček, který zcela obklopuje model při minimálním objemu. Touto funkcí snadno stanovíte velikost polotovaru, zkontrolujete nástřihové plány nebo můžete ověřit, zdali se tvarově komplikovaný díl vejde do prostoru stavební komory 3D tiskárny. V tomto návodu si ukážeme, jak vymezovací rámeček vytvořit.

11-SolidWorks-vymezovaci-ramecek-novivnka-SOLIDWORKS-2018

 

Výkresy: Jak změnit pomocí nové hladiny barvu šrafování

Prostřednictvím nové hladiny můžete měnit barvu šrafování v pohledech řezů ve výkresu. Pokud změníte hladinu šrafování, změní se její vlastnosti podle nastavení hladiny. V tomto návodu si ukážeme, jak na to.

11-SOLIDWORKS-2018-hladiny-srafovani-hatching-zmena-barvy

 

Jak automaticky natočit pohled při úpravách skici

Nastavení automatického natáčení pohledu při úpravě skici doznalo v SOLIDWORKSu 2018 drobného vylepšení. Pojďme se podívat, v čem inovace spočívá.

5-SolidWorks-2018-automaticky-pohled-na-rovinu-skici

 

Plechy: Jak vytvořit jazýček s drážkou

Novinka v SOLIDWORKSu 2018, funkce Jazýček a drážka, slouží k vytvoření jazýčků na jednom těle a drážek na druhém tele. Pojďme si ukázat, jak při tvorbě postupovat.

7-Sheet-Metal-plechove-dily-Mujsolidworks-SolidWorks-2018

 

Kótování: Inteligentní kóta v kontextovém panelu nástrojů

Některé entity lze kótovat díky nové funkci Automaticky vložit kótu, která je umístěna mezi ostatními příkazy v kontextovém panelu nástrojů. Tato novinka v SOLIDWORKSu 2018 může zefektivnit kótování, protože tímto způsobem kótování bylo dosud nutné nejprve vybrat entity a poté je kótovat pomocí nástroje Inteligentní kóta (výběr příkazu přes CommandMnanager → Skica, Panel zkratek – klávesa S nebo gesto myši). Pojďme se podívat, kde novou funkci najdete a jak ji použít.

3-Mujsolidworks-novinky-automaticky-vlozit-kotu-SOLIDWORKS-2018

 

Extrahování geometrie z poškozeného objemového těla

Jestliže se software SOLIDWORKS pokusí opravit poškozený soubor a není schopen problém vyřešit, a jsou-li data nepoškozena, zeptá se vás, zda chcete extrahovat geometrii. Kdy tato situace může nastat se dozvíte v tomto příspěvku.

 

Lokální řezy ve výkresech

Nástroj Lokální řez doznal v SOLIDWORKSu 2018 významného vylepšení. Pojďme se podívat, v jakých případech jej v pohledech výkresů použijete.

5-SOLIDWORKS-2018-lokalni-rez-mistni-rez-vykres-novinky

 

Plechy: Jak vytvořit normálové odebrání

Nástroj Normálové odebrání se používá pro úpravu ploch, které vznikly po odebrání a nejsou normálové na hlavní část plechového dílu. Nástroj upraví normálu vybraných ploch, čímž se stanou kolmými na hlavní část plechu. V tomto návodu se dozvíte, jak na to a nástroj si můžete sami vyzkoušet na cvičném modelu.

7-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

Sestavy: Novinky v nástroji Vyhodnocení výkonnosti

Nástroj Vyhodnocení výkonnosti poskytuje podrobné informace o výkonnosti modelů v sestavě při otevírání, zobrazování a obnovení. Pojďme se podívat, co je nového ve verzi SOLIDWORKS 2018.

15-SOLIDWORKS-2018-sestavy-vyhodnoceni-vykonnosti-novinky-co-je-noveho

Jak se v SOLIDWORKSu 2018 změnily symboly složek

Mezi novinkami v uživatelském rozhraní SOLIDWORKSu 2018 naleznete i změněné ikony složek ve stromu FeatureManageru. Pojďme se podívat, jaké symboly jsou charakteristické pro složky v dílech a sestavách.

4-dily-solidworks-ikony-slozek

Připravujeme:

  • Inteligentní rozložení na úsečky
  • Přidání nebo vyloučení potlačených součástí u funkce Pack and Go a Nástroje pro obnovu
Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte