Klasické zobrazení

SolidCAM 2018: Turbo operace a Drag&Drop jako revoluční ovládací prvek

    / 14. 1. 2019
                
solidcam-2018-drag-and-drop

SolidCAM 2018 je ve znamení urychlení práce. Tuto rychlost pak najdete ve dvou až třech významech – v rychlosti výpočtů, v rychlosti práce s geometrií a ve snadnosti nového ovládání Drag&Drop, která k rychlosti zpracování úloh přispěje zdaleka nejvíce.

Pojďme rovnou do největší novinky, která má šanci potěšit každého uživatele. Je to ovládání pomocí Drag&Drop, neboli táhni a pusť, funkce dobře známá z operačních systémů i mobilních telefonů. Jedná se o osvědčený princip, kdy se šablona operace přetáhne myší na žádanou geometrii a „upustí“ – vše další je vykonáno automaticky, tedy správné rozpoznání tvaru, otevřených hran, hloubky a podobně. Proběhne to ve vteřině – a můžete opakovat dokola. Každý typický model má spoustu opakovaných operací, například mnoho kapes, mnoho začišťování po obvodu (kontuře), vrtání, srážení hran… A nemusíte jen vycházet jen ze šablon připravených operací – můžete vytvořit tu první a ostatní naklonovat přetažením přímo ze stromu operací. Operace si navíc sama připraví i správnou polohu, takže se stejně rychle programují i indexované operace.

Drag&Drop a nové prostředí v SolidCAMu je skvělou pomůckou. Uložené šablony jsou nejen databází znalostí, které lze sdílet, ale obejde se bez pracné implementace a složitých postupů. Vlastně vše vznikne „samo“ tak nějak za chodu. A zvládne to každý, je to snadné a přirozené. 

Kromě ovládání, které samo o sobě představuje značný pokrok, přibyly i další užitečné funkce. Hodně 2D funkcí vylepšilo responsivnost s geometrií (samy si sesbírají některé parametry, například hloubku obrábění nebo horní úroveň v závislosti na stavu obrobení) a také se mohou vyhýbat upínacím prvkům. 

Ve 3D přibylo mnoho nového, především sada nových, vylepšených a extra rychlých operací pro dokončování. Ještě není jasné, zda budou staré funkce v budoucnu zcela nahrazeny, ale je zřejmé, že nové funkce jsou dramaticky rychlejší ve výpočtu než původní. A to jistě každý ocení. Výborný je i „nafukovací“ polotovar, kde lze přidat na model přídavek materiálu k obrobení a který se uplatní zejména při obrábění odlitků.

solidcam-2018-nafouknuti-polotovaru

Novinky jsou také v operacích iMachining. Spousta novinek je v možnostech ovládání soustružnicko-frézovacích strojů. Podpora Swiss-type automatů je dále progresivně rozvíjena, a to s podporou a přímou spoluprací ze strany předních výrobců těchto strojů.

TsugamiB0326_1-750-SolidCAM-2018

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte