Klasické zobrazení

SOLIDWORKS 2018: Extrahování geometrie z poškozeného objemového těla

    / 2. 1. 2018
                
msw-sw2018_ver3

Jestliže se software SOLIDWORKS pokusí opravit poškozený soubor a není schopen problém vyřešit, a jsou-li data nepoškozena, zeptá se vás, zda chcete extrahovat geometrii. Kdy tato situace může nastat se dozvíte v tomto příspěvku.

Porušení dat zpravidla ovlivňují uživatelé, kteří pracují v síti. Pokud během operace ukládání souborů dochází k síťovému šifrování, mohou být data poškozeny. Ve straších verzích SOLIDWORKSu by byl poškozený soubor nepoužitelný. Uživatelé s placenou údržbou mohli využít obnovení některých informací prostřednictvím technické podpory, ale jedná se o časově náročný proces.

V aktuální verzi SOLIDWORKSu 2018 se software pokusí opravit poškozený soubor a pokud nedokáže problém vyřešit, může uživatel extrahovat geometrii, pokud jsou data stále neporušená. Pokud tuto možnost přijmete, provede SOLIDWORKS import geometrie z poškozeného souboru do nového souboru. V podstatě se jedná o model, který byste získali importováním geometrie z neutrálního datového formátu.

S touto geometrií můžete dále pracovat, přidávat do ní další prvky, materiál a vlastnosti, a vytvořit tak nový model upravený pomocí standardních funkcí. Nový soubor ale nebude obsahovat historii prvků spojenou s importovanou geometrií.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte