Klasické zobrazení

SOLIDWORKS 2019: Jak konfigurovat tabulky přířezů

    / 19. 6. 2019
                
16-tipy-triky-svarovani-weldments-SolidWorks-tutorial-navod

V dialogovém okně Tabulka přířezů můžete nakonfigurovat tabulky přířezů. Tuto novinku využijete, pokud potřebujete vytvořit různé konfigurace položek v tabulce přířezů. Podívejte se na náš návod, jak na to.

Svařování v SOLIDWORKSu je silný nástroj a slouží pro konstruování svařovaných konstrukcí. Hlavní výhodou je možnost vygenerovat tabulku přířezů včetně počtu přířezů, z nichž každý má své vlastnosti uvedené a nakonfigurované v okně Vlastnosti tabulky přířezů.

3-SOLIDWORKS-2019-svary-konfigurace-vlastnosti-tabulky-prirezu

Svary mají v SOLIDWORKSu dvě hlavní konfigurace: Výchozí [Jako obrobený]Výchozí [Jako svařený], které řídí různé stavy stejného svaru. Horní úroveň konfigurace je [Jako obrobený] a zahrne všechny prvky související s obráběním, jako je například vrtání nebo obrábění funkčních ploch. Typickým příkladem je vrtání děr po svaření z důvodu souososti. Hned pod nejvyšší konfigurací je odvozený stav – konfigurace [Jako svařený]. Tabulky přířezů jsou nově založeny na možnostech konfigurace pro situace, kdy má přířez v každé konfiguraci různé délky.

2-SOLIDWORKS-2019-svary-konfigurace-vlastnosti-tabulky-prirezu

V dialogovém okně Tabulka přířezů můžete nakonfigurovat tabulky přířezů kliknutím na seznam konfigurace v levém horním rohu karty Souhrnné informace o tabulce přířezů.

1-SOLIDWORKS-2019-svary-konfigurace-vlastnosti-tabulky-prirezu

Pokud chcete vytvořit konfiguraci přířezu, na kartě Souhrnné informace o tabulce přířezů klikněte do řádku vybrané vlastnosti do sloupce Hodnota/textový výraz a vyberte jednu z následujících možností:

  • Tato konfigurace,
  • Všechny konfigurace,
  • Upřesnit konfigurace.

Po výběru konfigurace se aktualizuje hodnota ve sloupci Výsledná hodnota.

Pokud je vlastnost propojená s nadřazenou konfigurací, před přiřazením konfigurace hodnotě nebo textovému výrazu propojení vymažte.

Líbil se vám tento článek?
ANO (7) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

    Přidejte komentář

    Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
    Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte