SOLIDWORKS 2020: Novinky v uživatelském rozhraní #1

V rámci uvedení novinek SOLIDWORKSu 2020 jsme vybrali několik zajímavých vylepšení v uživatelském rozhraní. Podívejte se na režimy otevření ze správce souborů, jak lze otevřít poslední dokumenty v menu Start a na seznam formátů v dialogu Otevřít/Uložit.

Režimy otevření ze správce souborů nebo pohledu úschovy PDM

Když otevřete dokumenty SOLIDWORKS ze Správce souborů operačního systému Windows nebo z pohledu úschovny PDM, můžete otevřít dialog Otevřít před otevřením souboru.

 

Dialogové okno Otevřít si můžete z Průzkumníku souborů otevřít tak, že kliknete pravým tlačítkem na soubor SLDPRT, SLDASM nebo SLDDRW a vyberete SOLIDWORKSOtevřít.

1-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Tip: Dřívější verze SOLIDWORKSu tento způsob podporují, ale je nutné předtím instalovat SOLIDWORKS 2020, aby se aktualizoval spouštěcí program SOLIDWORKS.

2-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Například můžete vyhledat velkou sestavu v softwaru PDM a pak otevřít dialogové okno Otevřít přímo z pohledu úschovny. Sestava předvyplní dialogové okno Otevřít a umožňuje změnit režim otevření na režim přezkoumání velkého návrhu.

3-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

V předchozích verzích SOLIDWORKSu se uživatel k režimům otevření dostal tak, že musel zobrazit dialogové okno Otevřít a přejít znovu na soubor, který si před tím vyhledal v průzkumníku souborů nebo v SOLIDWORKSu PDM.

Pokud je SOLIDWORKS spuštěný, můžete otevřít dialogové okno Otevřít z pohledu úschovny PDM nebo průzkumníku souborů tak, že podržíte stisknutou klávesu Alt a přetáhnete soubor SLDPRT, SLDASM nebo SLDDRW do grafické plochy.

4-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Tip: Stisknutí klávesy Alt a přetažení není podporováno v dřívějších verzích SOLIDWORKSu.

 

Zobrazení posledních souborů

Seznam posledních souborů otevřených v SOLIDWORKSu si můžete zobrazit ve:

  • nabídce Start → seznam aplikací a dlaždice,
  • vyhledávání systému Windows: Výsledky vyhledávání pro SOLIDWORKS 2020,
  • panelu úloh Windows.

Postup zobrazení posledních souborů:

V nabídce Start operačního systému Windows klikněte na NastaveníPřizpůsobeníStart nebo klikněte na dolní lištu a z kontextového panelu nástrojů vyberte možnost Nastavení hlavního panelu.

6-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Ujistěte se, že jsou na záložce Start zapnuty možnosti Zobrazit seznam aplikací v nabídce Start a Zobrazovat nedávno otevřené položky v seznamech odkazů v nabídce Start nebo na hlavní panelu.

5-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Zavřete dialog Nastavení systému Windows.

V nabídce Start systému Windows klikněte pravým tlačítkem na ikonu SOLIDWORKS 2020 v seznamu aplikací. V části Poslední se zobrazí seznam souborů. Postup zobrazení posledních souborů je znázorněný v krátké ukázce:

Autor videa: Daniel Bureš, SolidVision

 

Seznam typů souborů

Seznam typů souborů v dialogových oknech Otevřít a Uložit jako byl konsolidován. Na prvních místech jsou umístěny soubory SOLIDWORKSu, pan následují další typy datových formátů v abecedním pořadí. Seznam je širší, aby obsáhl delší názvy souborů.

Dialogové okno Otevřít:

7-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Dialogové okno Uložit jako:

8-SOLIDWORKS-2020-novinky-uzivatelske-rozhrani

Tip: Zajímají vás další novinky v uživatelské rozhraní pro SOLIDWORKS 2020, podívejte se na druhou část příspěvku SOLIDWORKS 2020: Novinky v uživatelském rozhraní #2.

Komentáře k článku (0)

Reklama