SOLIDWORKS Visualize: Kde najít návody v češtině

SOLIDWORKS Visualize slouží pro tvorbu fotorealistických fotografií a s jeho pomocí můžete profesionálně upravovat prostředí, pozadí, osvětlení a textury. Pokud jste úplný začátečník a chcete se naučit renderovat, pak vám poradíme, kde najdete návody s českými titulky.

Fotorealistické výstupy patří k běžným funkcím profesionálního CAD řešení SOLIDWORKS, které věrně napodobují skutečné díly a sestavy. V SOLIDWORKSu slouží pro renderování nástroj PhotoView 360 a po akvizici německé firmy Bunkspeed i renderer SOLIDWORKS Visualize. Hlavní rozdíl mezi produkty SOLIDWORKS Visualize a PhotoView 360 spočívá ve výkonnosti, v rychlejším vykreslení vizualizací a kvalitnějším grafickém výstupu. Renderer PhotoView 360 nadále zůstává dostupný ve všech verzích SOLIDWORKSu.

Za vývojem rendereru SolidWorks Visualize stojí společnost Bunkspeed, která patří od roku 2014 pod SolidWorks. Vizualizace: Dassault Systèmes SolidWorks
Za vývojem rendereru SolidWorks Visualize stojí společnost Bunkspeed, která patří od roku 2014 pod SolidWorks. Vizualizace: Dassault Systèmes SolidWorks

Profesionální renderer SOLIDWORKS Visualize je dostupný ve dvou verzích:

  • SOLIDWORKS Visualize Standard,
  • SOLIDWORKS Visualize Professional.

První varianta (Standard) je v SOLIDWORKSu Professional a Premium dostupná bezplatně, má však omezený výběr předem nastavených scén, textur atd. Druhá varianta (Professional) je dostupná pro uživatele, kteří mají předplacenou údržbu.

Tip #1: Stáhněte si po vyplnění formuláře bezplatnou verzi SOLIDWORKS Visualize. Licence je omezena dobou platnosti.

6-SolidWorks-Visualize-tips-and-trick-tutorial-postup-navod-cesky-renderer
Mimo odkazu na instalační soubor si můžete stáhnout kalendář pro rok 2017 a fotorealistické snímky ve vysokém rozlišení

Změna prostředí SOLIDWORKS Visualize do češtiny

Během výchozí instalace SOLIDWORKSu Visualize nebo po ní (přímo v prostředí rendereru), si můžete změnit lokalizaci prostředí do češtiny. Pokud nemáte prostředí v češtině, vyberte z nabídky ToolsOptions

2017-05-22_20-57-16
… a v okně OptionsUser Interface vyberte z nabídky Languagečeština. Změna nastavení se projeví po zavření aplikace a opětovném spuštění.

2017-05-22_20-57-56

Kde najít návody pro SOLIDWORKS Visualize v češtině

Pro začínající uživatele připravila společnost Dassault Systèmes SolidWorks názorné návody, které jsou dostupné v angličtině s komentářem rodilého mluvčího. Pro ty, co mají zájem naučit se efektivně renderovat a raději dávají přednost češtině, mohou si pustit návod s českými titulky.

4-SolidWorks-Visualize-tips-and-trick-tutorial-postup-navod-cesky-renderer

On-line videa s názornými postupy renderování v SOLIDWORKSu Visualize jsou dostupné na portálu My.SolidWorks.com, kde je nutná registrace. Pokud již máte založený účet, stačí se přihlásit a rovnou můžete začít se sledováním návodů.

2-SolidWorks-Visualize-tips-and-trick-tutorial-postup-navod-cesky-renderer
Pro výběr návodu s českým titulky je nutné kliknout na tlačítka VSY

Tip #2: Téměř celý portál My.SolidWorks.com byl lokalizován do češtiny v lednu 2017. Jazyk prostředí si můžete nastavit prostřednictvím místní nabídky vedle ikony registrovaného uživatele.

1-SolidWorks-Visualize-tips-and-trick-tutorial-postup-navod-cesky-renderer

Tip #3: Stáhněte si bezplatně vzhledy, filtry kamery, textury a další možné prvky pro vytváření věrohodných fotorealistických snímků. Všechny dokumenty jsou dostupné v on-line knihovně Visualize Cloud Library.

5-SolidWorks-Visualize-tips-and-trick-tutorial-postup-navod-cesky-renderer

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama