Klasické zobrazení

Velký přehled posílení výkonu v SOLIDWORKSu 2020 #1

    / 4. 12. 2019
             
solidworks-vector-logo

SOLIDWORKS 2020 na mnoha místech vylepšil výkon. Změny se týkají rychlejšího načítání a ukládání modelů, nárůstu rychlosti při práci s výkresy a popisy a mnoha dalších. Podívejte se, v jakých částech 3D modeláře došlo k posílení výkonu.

Rychlejší načítání a ukládání modelů z předchozích verzí

V SOLIDWORKSu 2020 se většina sestav a výkresů, uložených v předchozí verzi, otevírá skoro stejně rychle jako soubory uložené ve verzi SOLIDWORKS 2020. Je také možné více používat zjednodušené součásti a výkresy, aniž by je bylo nutné převádět do aktuální verze.

Dříve trvalo otevírání a ukládání některých sestav a výkresů, které nebyly naposledy uloženy v aktuální verzi softwaru, delší dobu. Platilo to především u sestav a výkresů obsahujících referenční součásti ve více konfiguracích.

Rychlost ukládání zvyšuje systémová možnost Vynutit uložení odkazovaného dokumentu do aktuální hlavní verze v části Vnější odkazy.

1-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-vykonu-novinky-otevreni-ulozeni

Když tuto možnost vypnete, jsou do aktuální verze SOLIDWORKS ukládány jen dokumenty změněné v rámci aktuální relace. Čas uložení se tak při prvním uložení rozsáhlých sestav a výkresů významně zkracuje.

 

Například:

 1. Otevřete sestavu obsahující díly SOLIDWORKS 2019 v SOLIDWORKSu 2020.
 2. Přidejte vazbu do sestavy nejvyšší úrovně.
 3. Klikněte na tlačítko Uložit.

Když tuto možnost vypnete, uloží se jen sestava nejvyšší úrovně, protože se změnila přidáním vazby. Když je tato možnost zapnuta, je při ukládání sestavy převedena sestava i její odkazy do formátu 2020. Toto chování odpovídá starším verzím před příchodem verze SOLIDWORKS 2020.

Díky vyšší rychlosti otevírání a ukládání již někteří zákazníci nebudou muset používat nástroje pro hromadné převody, například PDM File Version Upgrade Utility nebo úlohu Převést souboryPlánovači úloh.

 

Nárůst rychlosti při práci s výkresy a popisy

Výkresy a popisy jsou vylepšeny díky grafické architektuře uvedené ve verzi SOLIDWORKS 2019, která zavádí akceleraci grafiky a škálování kvality obrazu na různých grafických kartách.

Tato architektura poskytuje responzivnější zobrazení v reálném čase zejména pro větší modely a využívá moderní OpenGL (4.5) a hardwarově akcelerované vykreslování k zajištění vysoké úrovně detailů a snímkové frekvence při posunu, zoomu nebo rotování velkých modelů. Tato zlepšení výkonu se více projeví u výkonných grafických karet a nejsou plně podporována u předchozích verzích softwaru SOLIDWORKS.

 

Rychlejší vytvoření prvního pohledu výkresu

V SOLIDWORKSu 2020 došlo v posílení výkonu při vytváření výkresů z otevřené sestavy. Vytvoření prvního pohledu může být výrazně rychlejší než v předchozích verzích SOLIDWORKSu.

 

Optimalizace v sestavách

Výkon v sestavách je optimalizován pro určité nástroje a pracovní postupy, proto ke kompletnímu obnovení sestavy (plné regeneraci modelu) nebo grafiky nedochází tak často.

 

Rychlejší operace a vyšší výkon v PDM

SOLIDWORKS PDM načítá data na pozadí, čímž se vylepšuje rychlost reakce při procházení. Procházení složek s velkým počtem souborů je rychlejší díky dotazům v databázi na vlastní sloupce a inkrementálnímu načítání dat.

Strom podokna úloh SOLIDWORKS PDM se obnovuje rychleji a příkazy na panelu nástrojů SOLIDWORKS PDM se správným způsobem současně ihned povolí v podokně úloh, jakmile vyberte soubor. Data ve strom podokna úloh se načítají na pozadí. Pokud vyberte soubor ve stromu podokna úloh, budou volání databáze potlačena.

Když ve stromu FeatureManager nebo v grafické ploše kliknete pravým tlačítkem na soubor a vyberete SOLIDWORKS PDM, správným způsobem se povolí příslušné nabídky.

Když vyberete soubor v grafické ploše nebo ve stromu FeatureManager, vybere se soubor ve stromu podokna úloh a správným způsobem se povolí příkazy na panelu nástrojů SOLIDWORKS PDM.

V SOLIDWORKS PDM můžete provádět rychleji následující operace:

 • Přihlášení k úschovně, když nakonfigurujete velký počet souborů nebo složek na automatické uložení do mezipaměti.
 • Zobrazení historie systému úschovny obsahující velký počet položek.
 • Otevření souboru ze složky, která obsahuje velký počet souborů.
 • Vytvoření nového souboru nebo podsložky ve složce, která obsahuje velký počet
 • souborů.

Tip: Podívejte se na další novinky v posílení výkonu, které najdete v první části příspěvku Velký přehled posílení výkonu v SOLIDWORKSu 2020 #2.

Líbil se vám tento článek?
ANO (3) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

  Přidejte komentář

  Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
  Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte