Velký přehled posílení výkonu v SOLIDWORKSu 2020 #2

SOLIDWORKS 2020 na mnoha místech vylepšil výkon. Změny se týkají lepší detekce a nápovědy k pádům aplikace nebo rychlejšího stahování instalačních dat. Podívejte se, co je nového.

Rychlejší stahování instalačních dat pomocí Manažera instalací

Procesy stahování a rozbalení Manažera instalací používají paralelní vlákna. Výsledkem je rychlejší stahování. Hlavní využití najdou uživatelé, kteří stahují více než jeden produkt.

 

Lepší detekce a nápověda k pádům aplikace

Software SOLIDWORKS nyní poskytuje více informací o možných příčinách ukončení aplikací a známá řešení, která můžete použít k tomu, abyste se jim v budoucnosti vyhnuli. Zjednodušuje také odesílání chybových zpráv, které vývojovému týmu SOLIDWORKS pomohou diagnostikovat a odstranit nalezené chyby.

V dialogovém okně Vítejte se na kartě Řešení problémů zobrazují zprávy o známých řešeních problémů, se kterými jste se setkali, spolu s údajem, kolikrát se tyto problémy vyskytly. Mezi řešení jsou zahrnuty žádosti o technickou podporu ohledně instalace oprav hotfix, kontroly aktualizací s cílem zjistit, zda je třeba instalovat balíčky Service Pack, a kontrola přítomnosti certifikovaného nebo otestovaného ovladače grafické karty v počítači.

Software SOLIDWORKS při svém spuštění prochází soubory protokolů a rozpoznává v nich ukončení aplikace se známými řešeními, a zapisuje zprávy o těchto řešeních do souboru solutionmessages.XML. Soubor se aktualizuje, když jsou detekovány další problémy a řešení, nebo když jsou do počítače instalovány opravy hotfix a balíčky Service Pack. Kumulativní seznam zpráv týkajících se problémů a jejich řešení s výjimkou těch, které se vyřešily instalací oprav hotfix a balíčků Service Pack, se zobrazí na kartě Řešení problémů.

 

Postup nalezení řešení pro opravy neočekávaných ukončení aplikace:

Klikněte na tlačítko Zdroje SOLIDWORKS.

2-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-vykonu-novinky-otevreni-ulozeni

Vyberte možnost Vítejte v SOLIDWORKS.

3-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-vykonu-novinky-otevreni-ulozeni

V dialogovém okně Vítejte klikněte postupně na záložku OznámeníŘešení problémů.

4-SOLIDWORKS-2020-vylepseni-vykonu-novinky-otevreni-ulozeni

Pokud se instalovaná verze softwaru SOLIDWORKS na tomto počítači někdy předčasně ukončila, zobrazí se chybové zprávy s údajem o tom, kolikrát se problémy vyvolávající tyto pády vyskytly.

Chybové zprávy rovněž navrhují řešení, například:

  • Odeslání požadavku technické podpoře na instalaci opravy hotfix.
  • Kontrola aktualizací s cílem zjistit, zda je třeba instalovat balíčky Service Pack.
  • Kontrola přítomnosti certifikovaného nebo otestovaného ovladače grafické karty v počítači.

Tip: Kliknutím na tlačítko Zavřít po pravé straně zprávy ji odstraníte.

Jestliže se zobrazí možnost Zkontrolovat aktualizace nebo Diagnostika systému, vyberte ji a postupujte podle zobrazených pokynů.

Na samostatné kartě najdete informace o obnovených dokumentech. Chcete-li ji vyvolat z dialogového okna Vítejte v SOLIDWORKS, klikněte postupně na položky OznámeníObnovení dokumentu.

 

Tip: Podívejte se na další novinky v posílení výkonu, které najdete v první části příspěvku Velký přehled posílení výkonu v SOLIDWORKSu 2020 #1.

Komentáře k článku (0)