Klasické zobrazení

Vítejte na webu Mujsolidworks.cz!

    / 23. 6. 2014
                
mujsolidworks-cz-beta

Vítejte na jedinečném komunitním webu pro uživatele softwaru značky SolidWorks, který nemá obdoby ani ve světovém měřítku.


Společnost SolidVision, přední český dodavatel řešení SolidWorks, vám přináší internetový portál Mujsolidworks.cz, jenž v jednom funkčním celku kombinuje nejúspěšnější český on-line magazín o SolidWorksu, diskusní fórum a další praktické prvky.

Web vzniká ve spolupráci s vydavatelem časopisu Konstruktér a v podstatě navazuje na jím Fdosud provozovaný hojně navštěvovaný blog Solidworks.caxmix.cz. Portál Mujsolidworks.cz využívá jeho osvědčené know-how, které kombinuje s moderními on-line technologiemi, jako je například responzivní design, zajišťující správné zobrazení webu na libovolné obrazovce, ať už na něj přistupujete z velkého monitoru své pracovní stanice, nebo třeba z mobilního telefonu.

Velký důraz kladou autoři webu na to, aby byl Mujsolidworks.cz skutečně „komunitní“. Znamená to, že každý uživatel si zde může vytvořit svůj vlastní profil chráněný heslem a s tímto poté přistupovat do všech sekcí webu – od komentování článků, přes výměnu zkušeností na fóru po přípravu vlastních příspěvků nebo posílání soukromých zpráv přátelům. Finální verze webu pak tyto možnosti posune ještě dál směrem k profesionální sociální síti.

Výkladní skříní portálu Mujsolidworks.cz pak jsou tipy, návody, rady a zajímavé aktuality pro uživatele SolidWorksu, připravované vlastní redakcí s úzkou vazbou na odborníky z oddělení technické podpory firmy SolidVision.

Premiéra portálu Mujsolidworks.cz byla přichystána na červnovou konferenci SolidDays 2015. Průběžně jsou na web přidávány další rozšiřující prvky a na základě zpětné vazby od aktivních návštěvníků laděny již vytvořené části tak, aby byl Mujsolidworks.cz skutečně užitečný a uživatelsky přívětivý.

Máte-li k naší práci již nyní jakékoliv připomínky, neváhejte, zaregistrujte se a svěřte nám je – například přímo do komentářů pod tímto článkem nebo na email info@mujsolidworks.cz.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 2 )
  • Profile photo of Jiří Koiš JiriKois píše: 25. 1. 2018 (8:08)  ǀ  Odpovědět

    Dobrý den, měl bych poznámku pro možné vylepšení SW (používáme nejnovější), ale nenašel jsem prostor, kde bych mohl svou „zpětnou vazbu“ umístit, tak jsem zvolil tento kanál.
    Jedná se o barvu kót. Jako výchozí nastavení je barva kóty ve výkrese tmavě šedá (což mi dělá problémy při tisku, potřebuji černou), ale barvu nejjednodušeji změnit nastavením barvy (možnosti systému/barvy/koty, neimportované řízené). Což je v pořádku, ale potom se změní i barva kót řízených i ve skcici, což už není žádoucí a jejich barevné odlišení je výhodné. Můj požadavek je rozdělení těchto dvou typů koty pro lepší uživatelské nastavení.
    Děkuji

  • Profile photo of Marek Pagáč maPag píše: 15. 2. 2018 (13:13)  ǀ  Odpovědět

    Dobrý den. Barvu kót změníte prostřednictvím hladin. Výchozí nastavení (šedá) je schválně. Do výkresu se standardním způsobem kóty přenášejí z modelu jsou černé. Pokud přidáte kótu do výkresu ručně, je šedá a to proto, abyste odlišil kóty přenesené z modelu do výkresu od těch, které jste přidal ručně. Pokud nechcete vidět rozdíl barev, pak můžete při tisku nebo exportu do PDF potlačit barevný tisk/export. Co se týká vytvoření nové hladiny a změny barvy kóty, postup je podobný jako u změny barvy šrafování (novinka SW 2018) → http://www.mujsolidworks.cz/vykresy-jak-aplikovat-hladiny-a-barvy-na-srafy/

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte