Začínáme s vizualizacemi v SOLIDWORKSu #2: Vše co musíte vědět o Visualize

SOLIDWORKS Visualize byl představený jako nový produkt na uživatelském setkání a konferenci SOLIDWORKS World 2015 ve Phoenixu. V tomto dílu našeho seriálu se dozvíte informace, které musíte o programu SOLIDWORKS Visualize vědět.


Kapitoly seriálu Začínáme s vizualizacemi v SOLIDWORKSu Visualize:


Samostatný produkt

SOLIDWORKS Visualize je samostatný vykreslovací program. To znamená, že jej lze spouštět odděleně od SOLIDWORKSu nebo na počítači, který nemá instalaci SOLIDWORKSu. Jinými slovy, SOLIDWORKS Visualize není vázaný na licenci SOLIDWORKSu.

SOLIDWORKS Visualize je velmi silný nástroj pro tvorbu fotorealistických vizualizací a animací
SOLIDWORKS Visualize je velmi silný nástroj pro tvorbu fotorealistických vizualizací a animací

 

České uživatelské prostředí

SOLIDWORKS Visualize je dostupný v češtině.

Vizualizace ze SOLIDWORKS Visualize působí věrohodně
Vizualizace ze SOLIDWORKS Visualize působí věrohodně

 

Dvě verze

SOLIDWORKS Visualize je dostupný ve dvou verzích: SOLIDWORKS Visualize Standard a SOLIDWORKS Visualize Professional. První varianta (Standard) umožňuje vykreslování 2D vizualizací a je v SOLIDWORKSu Professional a Premium dostupná bezplatně pro uživatele platící údržbu (s omezeným výběrem přednastavených scén, textur aj.).  Za druhou variantu (Professional) si připlatíte. Tato verze obsahuje všechny nástroje, které jsou dostupné v SOLIDWORKSu Visualize Standard – navíc můžete vytvářet různé typy animací, pro který se používá integrovaný prezentační režim. V SOLIDWORKS Visualize Professional můžete vytvářet animace s otáčením o 360 stupňů, průlety, projíždějící světelné zdroje a můžete simulovat pohyb modelu.

Ukázky vizualizací a animací i se sluneční studií jsou znázorněny ve videu (1 minuta):

Tip: Jak aktivovat SOLIDWORKS Visualize se dozvíte v prvním dílu našeho seriálu Začínáme s vizualizacemi v SOLIDWORKSu #1: Úvod.

 

Import dat a asociativita

SOLIDWORKS Visualize může importovat data vytvořené v SOLIDWORKSu a celou řadu běžných formátů 3D CAD modelářů třetích stran. Pokud je SOLIDWORKS Visualize nainstalovaný na stejném počítači jako je SOLIDWORKS, rendereru je schopen aktualizovat model tak, aby odpovídal poslední uložené verzi dat v SOLIDWORKSu.

3-SOLIDWORKS-Visualize-Standard-Professional-renderer-cloud-library-camaro (5)

 

Jednoduché prostředí

SOLIDWORKS Visualize je schopen ovládat každý uživatel. Jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí s volitelným „snadným“ režimem usnadní práci i nadšencům, kteří nemají kreativní přístup k modernímu designu. Celá řada přednastavených scén je výhodou pro rychlou přípravu vizualizací.

SOLIDWORKS Visualize má jednoduché a intuitivní prostředí
SOLIDWORKS Visualize má jednoduché a intuitivní prostředí

 

Co vidíte v grafické ploše, to bude výstupem vizualizace

SOLIDWORKS Visualize vytváří realistické vykreslování vizualizací pomocí pokročilých technologií. Jaký nastavíte vzhled, pozadí, materiál, odlesk, odraz a jiné, takový bude výstup vizualizace.

1-SOLIDWORKS-Visualize-Standard-Professional-renderer-cloud-library-camaro (5)
Co vidíte v grafické ploše, to se vykreslí do vizualizace

 

Úprava výchozích materiálů a prostředí

SOLIDWORKS Visualize obsahuje bezplatnou on-line knihovnu materiálů a prostředí, které můžete použít pro své projekty. Vzhled každého materiálu pak můžete poupravit, aby byl vzhled modelu co nejvíce realistický. Díky tomu dosáhnete požadovaného výstupu pro účely propagace, marketingu a prodej produktu.

Visualize CLoud Library obsahuje celou řadu přednastavených prostředí a knihovnu materiálů
Visualize CLoud Library obsahuje celou řadu přednastavených prostředí a knihovnu materiálů

Tip: Knihovna materiálů a prostředí je dostupná on-line na stránce Visualize Cloud Library.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama