Téma: Draft Sight výkres/model - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

26. 4. 2016 v 7:39

Draft Sight výkres/model #64700

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Jak se v DS dostanu z modelu (teda jak přenesu data, co chci) do layoutu? Pokud si pamatuju z AutoCADu, v modelu člověk kreslil a pak si výřezem přenes na samotný výkres, jen co chtěl. Jak se to dělá tady? Z nápovědy jsem na to nějak nepřišel. Jo v AutoCADu jsem nedělal od školy, takže si to třeba pamatuju blbě 🙂

Přílohy

26. 4. 2016 v 10:25

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64706

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Nemyslím že byste měl něco přenášet. V Rozvržení (layout, sheet) vytvořte výřez (pokud ho nemáte). V tomto výřezu se zobrazí pohled na modelový prostor. Výřezu nastavte vhodné měřítko a velikost.

Rámeček výřezu jsem umísťoval do vlastní hladiny, která se netiskla.

26. 4. 2016 v 10:39

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64707

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Jo to je ono. .a čim udělám ten výřez? Jakej k tomu slouzi nástroj ? Dík

26. 4. 2016 v 10:43

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64709

.rf.
Účastník
423 příspěvků

layout

26. 4. 2016 v 11:12

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64710

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já měl za to, že si v modelu nakreslím co chci (třeba deset pohledů) a do výkresu si přenesu výřezem třeba jen tři. Takže bych dělal výřez z modelu. Ale jak říkám, z AutoCADu si už moc nepamatuju a tohle jsem tam asi ani nikdy nepotřeboval (měl jsem ho jen ve škole). To je asi blbost,co? 😀

26. 4. 2016 v 12:00

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64711

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Máte pravdu, takhle to funguje. Z mého pohledu je správný postup pro používání 2D kreslení takový, že v modelovém prostoru (model) nakreslím geometrii, detaily, řezy, pomocné pohledy, … Vše v měřítku 1:1. Ve výkresovém prostoru (layout, sheet, rozvržení) zvolím formát papíru, vytvořím výřezy libovolného (většinou pravoúhlého) tvaru. V každém výřezu si zobrazím pouze tu část modelového prostoru, která je pro daný výřez aktuální (vybraný pohled, řez, …). Doplním rámeček výkresu, popisové pole, kóty, poznámky a další informace. Nastavím vlastnosti tisku a uložím. Postup mohu opakovat pro více listů v jednom souboru.

Ukázka např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=yVUzy8StJFk

Postup je stejný pro AutoCAD i DraftSight.

26. 4. 2016 v 12:50

Odpověď na: Draft Sight výkres/model #64712

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Výborně, to jsem přesně potřeboval vědět..Díky za pomoc 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama