Téma: Naprostý nováček - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

24. 11. 2016 v 21:27

Naprostý nováček #66651

Jiří Dufek
Účastník
3 příspěvky

Dobrý večer,

jsem v SolidWorks úplný nováček a měl bzch zájem pracovat v jedné firmě jako konstruktér. Naposled jsem v SW dělal na škole, ale bylo to jen pár hodin za ten rok nebo 2. Myslím že to byly 2 hodiny týdně. Už je to pár let co jsem ze školy pryč.. Jen mě zajímá, jestli je šance, že bzch se v SW naučil dobře pracovat a jakou dobu to přibližně zabere abych byl v modelování samostatný? Dík za odpovědi. J.

24. 11. 2016 v 23:51

Odpověď na: Naprostý nováček #66652

Ales
Účastník
272 příspěvků

Základy SolidWorks tak, aby v tom člověk mohl něco užitečného dělat, se dají v ideálním případě zvládnout v řádu dnů. Tím ideálním případem myslím když člověk a) ví co chce vymodelovat,b) může začít od jednodušších věcí,  c) má k dispozici někoho, koho se může zeptat na základní postupy a kdo mu vysvětlí firemní zvyklosti. Ovšem než budeš moct říct, že SW opravdu umíš, to je na léta. A i pak tam zbydou věci, které jsi třeba ještě ani nepoužil 🙂

Ale rozhodující je imho ten bod a), který vlastně se SW ani nesouvisí, je to o schopnosti něco zkonstruovat 🙂

25. 11. 2016 v 9:55

Odpověď na: Naprostý nováček #66658

pepe
Účastník
682 příspěvků

Výhodou je také to, že SolidWorks má spoustu informačních zdrojů, ze kterých se můžeš učit. Ať už to jsou učebnice, manuály, návody na youtube, kurzy SolidWorks v jeho základní výbavě, portál můjsolidworks s různými návody a podobně… Je toho spousta odkud můžeš nasávat nové informace a znalosti, to každý software nemá 🙂

25. 11. 2016 v 18:20

Odpověď na: Naprostý nováček #66668

Jiří Dufek
Účastník
3 příspěvky

Všem dík za rady. Už doma trenuji podle youtube. Ale machr to tam nevysvetluje, tak něco dělám ale ve finále vůbec nevím proč.. Ale aspoň v to není pro mě už tak cizí jak to bylo včera.

25. 11. 2016 v 18:58

Odpověď na: Naprostý nováček #66669

Ales
Účastník
272 příspěvků

Nejlepší je něco si vymyslet a vymodelovat to. Jakoukoliv blbost, udělej marťanský tank nebo Rube Goldbergův stroj, hlavně ať to má hodně různých součástek 🙂 Pak k tomu udělej výkresovou dokumentaci nebo prezentační obrázek do katalogu. Lepší než se učit naslepo postupy je hledat jak vymodelovat určitou věc.

25. 11. 2016 v 23:14

Odpověď na: Naprostý nováček #66671

Jiří Dufek
Účastník
3 příspěvky

Teď jsem poprvé zkusil něco vymodelovat sám. Takovýho šachovýho pěšce, který mě celkem potrápil. Musím to prostě zkoušet postupně. SW vůbec neznám a tím pádem nevím plno věcí jak se děla a triviální věc dělám na 3 až 4 pokusy. Ale jak se říká, kousek po kousku…

26. 11. 2016 v 0:12

Odpověď na: Naprostý nováček #66672

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

asi se už budu opakovat, ale zkus se podívat v nápovědě Solidworksu na kursy. Dost se tam toho dozvíš..  a nápověda taky není k zahození. Jo a když si proběhneš pdf „co je nového“ tak objevíš taky spoustu věcí..   to jen pro inspiraci..

28. 11. 2016 v 10:34

Odpověď na: Naprostý nováček #66723

pepe
Účastník
682 příspěvků

Kurzy jsou ze začátku opravdu super zdrojem informací a pracovních postupů 😉

23. 2. 2017 v 8:23

Odpověď na: Naprostý nováček #68223

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Zdar,

Je to spíše inspirace pro další ….

Už ti tady chlapi odpověděli, ale Já si cca před 2 lety řekl úplně to samé. Dělal jsme úplně něco jiného i když v tech. prostředí. Ze školy jsem uměl trochu Inventor ale stejně to člověk zapomene.

Prostě jsem si stáhl inventor, solid, a kreslil podle návodů na youtube. Prvně nějaké alu kolo, nějakou lodičku, střídal jsem modely abych se naučil co nejvíce. A psal jsem mezitím do firem kde brali na tyto pozice.

Chce to hlavně čas, a trpělivost. Některé firmy hledají profíky a pošlou Tě domů už ve dveřích, ale už jen to že si Tě tam pozvali je OK. To mi vždycky dodalo sílu v tom pokračovat.

Hlavně hodně chtěli abys ukázal nějaké práce a nebo portfolio. Takže ze začátku jsem neměl nic, ale snad po 7 pohovoru už jsem měl nějakou složku a viděli, že asi něco umím a nebo chci se naučit.

No a nakonec pohovor č.11 byl úspěšný. Hledali někoho mladého, kterého si dokáží naučit podle sebe. 🙂

Teď jsem na té druhé straně barikády a občas hledáme někoho a musím říct, že ať se to nezdá těch co by byli schopni kreslit a vymýšlet moc není. Hlavně to musí člověka bavit.

Ono to totiž není každý den kreslení nového modelu, ale spíše se dělá pořád to samé dokola a hlavní náplni není mít skvělý model, ale výrobní výkres podle kterého dokáže firma vyrobit ten výrobek a za ten se platí. Samozřejmě pokud je to pozice kde čistě renderuješ pro investora model a děláš spíše grafiku tak ano, ale to je většinou taky součást konstruktérské práce.

Za mě je nejtěžší se dostat do toho kolečka (když máte VŠ, je to snažší) ale až Vás to vcucne tak už to s vámi jede. Kurzy, školitelé, praxe a pak už není problém najít si místo někde jinde 🙂

17. 3. 2017 v 11:45

Odpověď na: Naprostý nováček #68577

pepe
Účastník
682 příspěvků

to: Lukáš Kantor

Hezky napsáno 😉

18. 2. 2018 v 5:46

Odpověď na: Naprostý nováček #71880

TANN3R
Účastník
3 příspěvky

Trochu opráším tohle téma, ať zbytečně nezakládám nové..

 

Chci se zeptat zkušenějších, je možné se legálně dostat k plné verzi Solidworks? Čistě pro osobní použití, jako hobby a také určitá forma dovzdělání.. Sice pracuji ve strojírenství, ale cad/cam se v naší firmě víceméně nepoužívá. Vše je programováno v Mazatrolu, Smooth, Haidenhain atd. Takže co se modelování týká, jsem úplně mimo.  Ze školy už jsem delší dobu, takže počítám ani studentská verze není zrovna určena pro mě a nákup plne verze za statisíce pro mě pochopitelne také není řešení:)

Díky za jakoukoliv radu.

18. 2. 2018 v 15:31

Odpověď na: Naprostý nováček #71887

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

nevím o tom  a docela pochybuju, že by to nějak legálně šlo. Co jiný 3D CAD, který zdarma je? Třeba https://www.fusion360.cz/ nebo https://www.onshape.com/

sice to není  tak dobrý jako SW ale co by člověk chtěl, když je to zadarmo 😀

18. 2. 2018 v 17:06

Odpověď na: Naprostý nováček #71888

TANN3R
Účastník
3 příspěvky

Díky, Fusion vypadá dobře, no pro mě by bylo lepší do budoucna si spíš osahat Solidworks. Asi nejdřív zkusím požádat o zkušební verzi, nic jiného krom nelegální kopie nevymyslím.

18. 2. 2018 v 19:46

Odpověď na: Naprostý nováček #71891

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Co vím, tak po nainstalování je standardně 30-ti denní zkušební doba. To není úplně málo. Odinstalace a nová instalace už ale tuto dobu neposkytne. Jedině zase na dalším počítači.

Myslím, ještě dál: nainstalovat SW 2015, za měsíc 2016 a tak dál… to jsou dohromady 4 měsíce…  🙂

Další legální možnost je domluvit se s prodejcem na pronájmu.

Další možnosti jsou již asi nelegální a to zde na serveru provozovaném oficiálním distributorem ani nebudu zmiňovat. 🙂

18. 2. 2018 v 20:48

Odpověď na: Naprostý nováček #71893

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

možnost pronájmu jsem ani nezmiňoval. Nabídli mi pronájem na 3 měsíce za 1000 euro 😀

Jak je to u SW se školní verzí? Je taky? Já končil 2011 TUL a tam jsme měli ProE

Odpověď na téma

Reklama

Reklama