Téma: Skica nejde vysunout - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

21. 8. 2014 v 19:18

Skica nejde vysunout #52395

Forrest
Člen
2 příspěvky

Dobrý den,

postupně se učim v solidworksu. Teď jsem narazil na to že mám nakreslený základní díl a potřebuji na něj domalovat pacičky. Vytvořil jsem tedy skicu a zkusil použít přidání vysunutím. Vysunutí se nezdaří a dostanu chybovou hlášku „Nelze vytvořit tenkostěnný prvek v určeném směru. Zkuzte zadat menší tloušťku“.
Tlouštku dám na 1mm a stejně se vysunutí nezdaří? Čím to je a co je vlastně tenkostěnný prvek? Hledal jsem v nápovědě a na googlu ale moc chytrý nejsem.

aaa

Přílohy

22. 8. 2014 v 13:09

Re:Re: Skica nejde vysunout #55617

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zkuste zjednodušit skicu. Odstraňte zaoblení. Na zaoblení můžete následně použít prvek Zaoblit. Ujistěte se že chcete profil vysunout jako tenkostěnný. Pokud to ničemu nebrání, vysouvejte od roviny skici. …

25. 8. 2014 v 13:12

Re:Re: Skica nejde vysunout #55618

toust
Účastník
92 příspěvků

Chybí tam ještě jedna čára, u té šedé stěny. Pro normální vysunutí musí mít skica uzavřený obrys. Má-li otevřený SW automaticky nabídne tenkostěný prvek.
Tenkostěný prvek znamená, že se k obrysu skici přidá nějaká tloušťka. Má to tu výhodu, že se nemusí offsetovat skica. V nápovědě je to pěkně rozepsané. Tobě to nefunguje nespíš proto, že máš sílu větší než nejmenší R na skice. Zadáváš sílu 1mm ale někde je tam R třeba 0,2.

22. 10. 2014 v 12:32

Re:Re: Skica nejde vysunout #55619

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Možná by pro podobné příklady ještě mohla pomoct funkce automatického uzavření skici.
Stačí zapnout zatržítko v Menu Nástroje > Možnosti systému > Skica > Vyzvat k uzavření skici.
Já to mám zapnutý a myslím si, že je to celkem užitečný. Automaticky to uzavře obrys a vyhneš se tak nechtěným tenkostěnným prvkům. Více v nápovědě:
http://help.solidworks.com/2014/czech/solidworks/sldworks/t_closing_sketches_to_models.htm

22. 10. 2014 v 13:09

Re:Re: Skica nejde vysunout #55620

pepe
Účastník
682 příspěvků

Nikdo tady nezmínil celkem vychytanou věcičku, která mi už několikrát ušetřila spoustu času a trápení 🙂
Vlez si do editace konkrétní „vadné“ skici.
Dál pak pokračuj klikem na Menu Nástroje > Nástroje pro skici > Zkontrolovat skicu pro prvek
Vyber si prvek, pro který skicu vytváříš a nech zkontrolovat. Nástroj ti sám ukáže, kde jsi udělal chybu 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama