Téma: SolidCam - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 9. 2010 v 13:07

SolidCam #51869

korbel
Účastník
19 příspěvků

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit jak v SolidCamu vytvořit polotovar jako 3D model ? Jde mi udělat jenom kvádr. Neotevřou nebo nezvírazní se mi ikony na dokreslení tvaru polotovaru. Prosím o radu.

27. 9. 2010 v 19:41

Re:Re: SolidCam #54005

Tomas_Nove-Zamky
Člen
13 příspěvků

zdarec ja to klamem tak ze ked mam hotovy model co chcem obrobyt ulozim ho este raz nazvem ho napr polotovar a vnom odstranim vsetky operacie ktore maju vzniknut obrabanim cize si vlastne necham len polotovar… v zostave ich dam naseba a ulozim a v SolidCAMe porom definujem hotovy model ako obrobok a ten druhy model co je na nom ako polotovar atd… ked to mam a mam aj nulove body zviknem si ten takzvany polotovar skryt v storme objektou aby ma to nemililo a potom uz len obrabam a drafika mi pekne ukaze potom najprv polotovar a obroby to aj na pozadovany model… ci je tento postup spravny neviem ale ja to robim odzaciatku takto a funguje to bez najmensich problemou…

28. 9. 2010 v 8:59

Re:Re: SolidCam #54006

rhinos
Člen
35 příspěvků

pokud ti jde jen o obrysovy kvadr je nejlepsi reseni pouzit polozku obrysovy kvadr.
Tam kliknes pak na tvuj model a SC ti podle tveho nastaveni(pridavky na jednotlivych plochach) vytvori obrysovy kvadr.Da se pak i informativne vytvorit v cad okne aby ses na nej mohl odkazovat pri tvorbe operaci.
Pokud se ale bavis o polozce 3D model tak ten se odkazuje na nejaky 3D model ktery uz mas v projektu vytvoren.neni to tak ze ho vytvaris az z te polozky v SC.
Dobrej je ten postup co napsal kolega nebo je moznost vytvorit odvozenou konfiguraci v Solidworksu s timto modelem.

28. 9. 2010 v 19:00

Re:Re: SolidCam #54007

korbel
Účastník
19 příspěvků

Zatím děkuju za radu, pokusím se podle vašich návrhů něco vytvořit . Jsem začátečník a všechno je pro mě veliký problém. Já jsem si myslel, že když mám vytvořený model v SodidWorksu, tak přídavky na opracování na něj dávám v SolidCamu. Buď jako „kvádr“nemo 3DModel. Když dám kvádr, tak u nějakých modelů vznike mnoho materiálu na opracování. Tak zkusím podle vašich postupů a uvidím. Zatím dím. Budu informovat jak se mě daří. Ahoj.

28. 9. 2010 v 19:53

Re:Re: SolidCam #54008

rhinos
Člen
35 příspěvků

ono to neni zas tak moc slozite.
Chce si to poradne osahat,ale je fajn si precist nejdriv dostupne manualy…jsou ke stazeni v cestine na strankach solidcam.cz

29. 9. 2010 v 7:27

Re:Re: SolidCam #54010

korbel
Účastník
19 příspěvků

Nejaké mamuály jsem přečet, píší že režim 3D Model Vám umožňuje definovat polotovar pomocí výběru 3D modelu a je užitečný pro obrábění odlitků. Po zvolení tohoto režimu a kliknutí na tlačítko „Definovat“ se zobrazí dialog 3D Geometrie. A potom píší že SolidCam vám umožňuje definovat geometrii 3D modelu za pomocí dialogu 3D Geometrie. A v dialogovém okně 3D Geometrie je okýnko “ CAD výběr“ . A v tomto okýnku zase píší: Tato možnost Vám dovoluje vybrat 3D Geometrii s SolidWorks nástoji. Pokud je objekt zvolen v režimu CAD výběr, změní se tlačítko “ CAD výběr“ na “ Zpět.“ Na zpět se mě to nikdy nezměnilo, mění se to na „Pokračovat“. Takto je to popsáno v manuálu. Ale teď zkouším tu vaší radu, zatím nemám velké úspěchy a nevzdávám to.

29. 9. 2010 v 7:41

Re:Re: SolidCam #54011

rhinos
Člen
35 příspěvků

tak posli model na kterem chces obrabet?nebo screenshot toho vyberu 3d geometrie a muzem na to kouknout

29. 9. 2010 v 8:19

Re:Re: SolidCam #54012

korbel
Účastník
19 příspěvků

já zatím zkouším na různých druzích modelů, které si namodeluji. CnC stoj zatím namám, ale bude. Tak se to chci naučit abych si mohl namodelovat modely sám. Jsem dřevomodelář, mám malou dílnu, takže vyrábím modely ze dřeva nebo se odlévají z pryskyřic a tak různě. Jsou to modely určené pro odlitky pro slévárny.CNC sroj by mi ulechčil velice práci.

29. 9. 2010 v 8:57

Re:Re: SolidCam #54013

rhinos
Člen
35 příspěvků

znam.
Sveho casu jsem delal v drevomodelarne programy pro cnc stroje (sahos,MCV)

29. 9. 2010 v 11:30

Re:Re: SolidCam #54014

korbel
Účastník
19 příspěvků

tak už jsem vytvořil polotovar podle tvaru odlitku. S tou sestavou je to dobré. Udělat jsem rotační model, ale při simulaci stejně nástoj jezdí jako by to byl čtverec. Co s tím? Jestli se mohu zeptat, v které modelárně jsi dělal?

29. 9. 2010 v 11:31

Re:Re: SolidCam #54015

korbel
Účastník
19 příspěvků

@korbel wrote:

tak už jsem vytvořil polotovar podle tvaru odlitku. S tou sestavou je to dobré. Udělat jsem rotační model, ale při simulaci stejně nástoj jezdí jako by to byl čtverec. Co s tím?

Jestli se mohu zeptat, v které modelárně jsi dělal?

29. 9. 2010 v 12:16

Re:Re: SolidCam #54016

rhinos
Člen
35 příspěvků

Byl to Mosled,ale uz je to nejakych 7 let.
Dulezity je jakou pouzivas strategii.
Kdyz pouzijes 3D model musis definovat i pracovni oblast coz mi prijde pomerne nevyhodne.
Ja jako prvni hrubovaci strategii ve vetsine pripadu pouzivam HSM modul.
Ten pocita s polotovarem automaticky a pomerne spolehlive.
Jeste takova drobnost ktera mozna neni asi ani popsana v manualu.
Ale je velmi vhodne dodrzet nasledujici postup pri zakladani projektu>

definice nulovych(prvniho nuloveho bodu) bodu
definice polotovaru
definice obrobku

29. 9. 2010 v 16:51

Re:Re: SolidCam #54017

korbel
Účastník
19 příspěvků

ten postup dodržuju, napřed nulový bod, pak polotovar a nakonec obrobek. To jsem z toho nějak vydedukoval.
Teď budu muset nějakým způsobem definovat procovní oblast, což zatím nevím jak a pak sehnat SolidCam ostou verzy, v této demoverzy mě HSM obrábění nejde. Moc ti děkuji za pomoc a čas který tomu věnuješ. Já už jsem trošku starší ročník a už mě to tak nepálí. Je mě už 55. zatím dík. Kdybych nepřišel na to jak se definuje pracovní oblast, tak se ještě jestli ti to nevadí,ještě přihlásím. Teď budu bádat. Ahoj.

30. 9. 2010 v 17:34

Re:Re: SolidCam #54009

korbel
Účastník
19 příspěvků

tak jsem se řídil vašimi radami, jde mě udělat polotovar podle tvaru modelu a již také definuji pracovní oblast nástroje. Tak zase trochu pokrok. Dík.

2. 10. 2010 v 17:03

Re:Re: SolidCam #54018

Tomas_Nove-Zamky
Člen
13 příspěvků

neviem ktory mas soldcam ja pouzivam 2010 a neviem i je to aj v starsich verziach ale da sa zvolit strategia obrabania jednou z nich je ze sa obraba podla kontury ktoru zadas bud os strebu von alebo z vonka dostredu takze ked budes mat napr 6hran tak to roby v pripade kapsy od stredu smerom k okrajom drahu toho 6hranu a ta za zvisuje podla navoleneho prekritia drah alebo ked robys ostroucek tak od okraja az po model…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama