3DEXPERIENCE Works: Vysoce výkonné výpočty v cloudu šetří čas

Pokud jste uživatelem SOLIDWORKSu a používáte SOLIDWORKS Simulation, určitě vás bude zajímat, jak zkrátit čas výpočtů. Společnost Dassault Systémes s platformou 3DEXPERIENCE Works Simulation, jejíž pozadí je založeno na řešičích Abaqus a STS, umožňuje provádět výpočet simulací a analýz v cloudu (vzdáleně). Jak proces výpočtu probíhá a jaká je úspora času?

Mnoho uživatelů postrádá výpočet několika simulací současně a jejich práce je zpravidla omezena výkonem počítačové stanice. Proces vzdáleného výpočtu simulací nezatěžuje výkon počítače, jelikož  probíhá na vzdáleném serveru. Výkon vzdálených počítačů je oproti stolním verzích několikanásobně vyšší. Hlavní výhody výpočtů v cloudu spočívají v možnosti další konstrukční práci na jiném modelu či projektu aniž by zatěžoval výkon pracovní stanice.

 

Testování výkonu na reálných projektech

U strukturních FEM analýz se významně zkrátí doba výpočtu i u nelineárních úloh a to dokonce na procesorech s 8 jádry. Řešič Abaqus je velmi propracovaný a je vhodný zejména pro řešení velkých a složitých problémů. Srovnání výpočetního výkonu při výpočtu v cloudu a na lokální pracovní stanici bylo provedeno na třech příkladech.

Zkouška tuhosti pryžové vložky byla vyřešená pomocí Abaqusu s použitím obecného kontaktu, hyperelastického materiálu a postupného vícestupňového zatížení (331 853 stupňů volnosti). Stolní počítač se čtyřmi jádry měl výpočetní čas dvojnásobný oproti vzdálenému výpočtu se stanicí s osmi jádry.

computation-rubber-bushing

Pád kamery byl řešený pomocí obecného kontaktu. Uvažováno bylo 340 827 stupňů volnosti. Při výpočtu na stolním počítači se čtyřmi jádry byla úspora času 91 % ve srovnání s 36ti jádrovým vzdáleným počítačem.

computation-camera-drop-test

Simulace šroubového spoje hlavy válců k bloku motoru byla řešena pomocí Abaqusu s obecným kontaktem a předpětím šroubů s vícestupňovým zatížením uvažovala 17 101 105 stupňů volnosti. V podstatě je tato úloha na lokálním počítači se čtyřmi jádry téměř neřešitelná a výkon je zřejmý z uvedeného grafu.

computation-engine-block-1

 

Cloud Computing nabízí flexibilní a škálovatelné výpočetní zdroje

SIMULIA nedávno sjednotila licenční model pro výpočty s názvem SimUnits. To znamená, že nyní můžete mít jednu skupinu licencí pro výpočet jakéhokoliv typu fyzikální úlohy: strukturní analýzy, tekutiny, plasty, elektromagnetismus, akustické vibrace . Vzdálený výpočet je placený a v závislosti na potřebách projektu si můžete vybrat mezi SimUnits credits nebo SimUnits tokens.

 

Simulation Workflow (proces přípravy dat a výpočtu) je uvedený na obrázku níže:

simulation-workflow

 

Pokud vás zajímají další informace o řešení 3DEXPERIENCE Works Simulation, podívejte se na záznam webového semináře (anglicky, 30 minut):

Zdroj: The SOLIDWORKS Blog

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama