EDU konference SolidVision 2023 s partnery je za námi

Druhý listopadový týden se nesl ve znamení EDU KONFERENCE SolidVision 2023. Tento rok byla konference v duchu novinek SOLIDWORKS, SolidCAM, 3DEXPERIENCE, správy dat, kybernetické bezpečnosti, 3D skenování a špičkových nástrojů CERATIZIT a obrábění na naší pětiosé frézce SLV EDU na Vysokém učení technickém.

Hlavní novinkou tohoto roku je bezesporu sjednocení termínu pro upgrade komerčních a školních licencí. Díky tomu budou mít školy k dispozici nejnovější verzi licence (za předpokladu, že mají aktivní údržbu) každý jedenáctý měsíc v roce. Školy tak budou moci vzdělávat své studenty na té nejnovější verzi SOLIDWORKS na trhu.

Velkou chválu dostaly také přednášky zabývající se novou cenovou politikou pro školní licence SolidCAM, nebo 3DEXPERIENCE a jeho využití ve výuce jako PDM/PLM systém. Jednohlasně jsme se shodli na tom, že modelováním to nekončí, ale začíná, a student musí vědět, jak s daty pracovat dále. Vyhlásili jsme také celoroční soutěž StudentVision 2024. Bližší informace přineseme v prosinci 2023.

Druhý den probíhal na VUT FSI za podpory společnosti CERATIZIT. Pro spoustu pedagogů to byl návrat na alma mater. Na fakultě byly ukázky pětiosého frézování na stroji SLV EDU, ukázky HSC frézování, mobilní metrologické laboratoře a měření obrobků.

Od pedagogů jsme dostali více než 30 vyplněných dotazníků, za což moc děkujeme. Máme spoustu pochval a skvělé hodnocení, hlavně na přednášky „Tipy a triky v SOLIDWORKS“ a „3D skenování“. Zpětnou vazbu, kterou jste nám poskytli, využijeme pro příští ročníky, abychom ještě více konferenci přizpůsobili vaším potřebám.

 

Velké díky patří všem partnerům, kteří se k nám připojili – hlavnímu partneru akce CERATIZIT a jejich službám pro školy, ČVUT  za přednášku o diplomové práci využívající iMachining SolidCAM, ZČU v Plzni za podporu soutěže Skills Czech Republic, VMS Vision a jejich přednášku o práci v 3DEXPERIENCE při výrobě interaktivních sestav pro školy, SOŠ Třineckých železáren za pojednání o tom, jak pomáhá certifikace SOLIDWORKS při hledání pracovního uplatnění, a SPŠ Hranice, jakožto novému ambasadorovi společnosti SolidVision. Velké díky patří také všem přítomným pedagogům, kteří laťku CAD a CAM kompetencí u studentů rok od roku zlepšují!

 

Tak zase za rok!

 

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama