Gian Paolo Bassi míří do čela 3DEXPERIENCE Works

Závazky vůči komunitě uživatelů naplňují hlavní představitelé společnosti Dassault Systèmes. Gian Paolo Bassi oznámil na konferenci 3DEXPERIENCE World, že jej na postu generálního ředitele SOLIDWORKSu vystřídá Manish Kumar. Sám však míří do vedení společnosti 3DEXPERIENCE Works. Společnost Dassault Systèmes tak učinila významný strategický vývoj ve vedoucích pozicích.

Gian Paolo Bassi se stal generálním ředitelem SOLIDWORKSu před sedmi lety, kdy mu Bertrand Sicot na konferenci SolidWorks World 2015 ve Phoenixu předal symbolické žezlo. Jmenování Giana Paola Bassiho do vedení 3DEXPERIENCE Works následuje po úspěšném vytvoření 3DEXPERIENCE Works Dassault Systèmes v roce 2019 jako portfolia cloudových řešení na platformě 3DEXPERIENCE, která je přizpůsobena zákazníkům SOLIDWORKSu a všem středně velkým společnostem a jejich ekosystému. Bassi povede rozsáhlou organizaci věnovanou neustálému růstu 3DEXPERIENCE Works a maximalizaci hodnoty dodávané do hlavního produktu a inovačního prostoru.

Gian Paolo Bassi (vlevo) ustanovil Manishe Kumara do nové funkce ředitele společnosti Dassault Systemes SOLIDWORKS Manishe Kumara. Zdroj: Youtube.com
Gian Paolo Bassi (vlevo) ustanovil Manishe Kumara do nové funkce ředitele společnosti Dassault Systèmes SOLIDWORKS. Zdroj: Youtube.com

Gian Paolo Bassi má více než 25 let zkušeností v oboru 3D, CAD a PLM. Ve společnosti Dassault Systèmes se podílel na růstu a diverzifikaci SOLIDWORKSu od svého nástupu do společnosti v roce 2011. Jako generální ředitel SOLIDWORKSu vedl vývoj budoucích produktových a technologických strategií značky určených pro desktop a cloud. Předtím působil jako viceprezident pro výzkum a vývoj společnosti Dassault Systèmes SOLIDWORKS. Díky svému praktickému a technickému přístupu a úzké spolupráci s komunitou uživatelů SOLIDWORKSu byl zejména zodpovědný za vývoj cloudových aplikací této značky.

Manish Kumar byl klíčovým přispěvatelem k ranému vývoji SOLIDWORKSu v různých oblastech, jelikož se do týmu připojil již v roce 1998 jako softwarový vývojář. Vedl také vývoj platformy 3DEXPERIENCE v rámci vývojového oddělení SOLIDWORKSu a byl klíčovým hráčem v transformaci, která SOLIDWORKS postavila na cestu inovací směrem k „budoucnosti designu“ prostřednictvím spolupráce s širším týmem výzkumu a vývoje společnosti Dassault Systèmes. Od roku 2018 se usilovně věnuje výzkumu a vývoji SOLIDWORKSu. Nově bude tuto roli zastupovat v povinnostech výkonného ředitele, což už je větší závazek.

Tato dvě jmenování demonstrují obnovený závazek společnosti Dassault Systèmes k výzkumu a vývoji nejlepších řešení ve své třídě pro silnou komunitu uživatelů SOLIDWORKSu, stejně jako soustředěné zaměření na poskytování bezkonkurenční hodnoty komunitě hlavního produktu prostřednictvím rozšířené nabídky 3DEXPERIENCE Works.

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama