Klasické zobrazení

On-line seminář: Jak na topologickou optimalizaci v SOLIDWORKSu 2018

    / 18. 10. 2017
                
2-SolidWorks-2018-Topology-optimization-vahadlo-Formula-Student

Topologická optimalizace je výpočetní metoda poskytující moderní trend v navrhování digitálních modelů. Výsledkem mohou být odlehčené konstrukce zdánlivě připomínající buněčnou strukturu, zpravidla jim říkáme bionické konstrukce. Jak takovou konstrukci vytvořit v SOLIDWORKSu se dozvíte v on-line semináři.

Výsledkem topologické optimalizace bývají netechnicky působící tvary, připomínající biologické struktury. Odlehčení prostřednictvím topologicky optimalizovaného výpočtu se zpravidla využívá v leteckém a automobilovém průmyslu. Pokud se odlehčí celková konstrukce automobilu nebo letadla, snižuje se současně spotřeba paliva. Topologická optimalizace je tedy úzce spojena s budoucností elektromobilů a konstrukcí nových dopravních letounů. Výroba topologicky optimalizovaných dílů se realizuje 3D tiskem, jak můžete vidět na obrázku nahoře.

Topologická optimalizace vahadla pro Formula Student Ostrava. Ne vždy je výsledkem odlehčená verze modelu. Výhodou topologické optimalizace může být i zvýšení tuhosti a pevnosti dílu. Vizualizace: VŠB-TUO ve spolupráci se společností Idiada

Z původního vahadla svařeného z plechů lze prostřednictvím topologické optimalizace navrhnout bionickou konstrukci kterou tvoří jeden celistvý model. Výhodou topologické optimalizace je mj. zvýšení tuhosti a pevnosti dílu s ohledem na okrajové podmínky a minimalizaci spotřeby materiálu. Vizualizace vahadla pro Formula Student Ostrava: Jakub Měsíček ve spolupráci se společností Idiada

Jak provádět topologickou optimalizaci v SOLIDWORKSu Simulation 2018 se dozvíte prostřednictvím on-line semináře, který se uskuteční 27. října 2017 od 10 hodin. Přednášejícím je Miloš Hrazdíra ze společnosti Dassault Systèmes SolidWorks. Na bezplatnou prezentaci se můžete přihlásit prostřednictvím elektronické registrace.

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 2 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte