SOLIDWORKS 2022: Jak vyloučit součást z kusovníku

Pokud jste v minulých verzích SOLIDWORKSu chtěli vyloučit součásti z kusovníku, museli jste je vyloučit přes okno Vlastnosti součásti v sestavě. V aktuální verzi SOLIDWORKS 2022 můžete součást vyloučit přímo při volbě konfigurace, kterou máte vytvořenou pro daný díl nebo podsestavu. V tomto tipu se podíváme, jak na to.

Z kusovníku můžete vyloučit součást, konfiguraci nebo model. Když vyberete tuto možnost, k vyloučení dojde při příštím vložení součásti, konfigurace nebo modelu.

Na ukázku si otevřeme sestavu. Ve straších verzích SOLIDWORKSu se součást z kusovníku vyloučila tak, že jste vybrali součást z FeatureManageru a zobrazili jste okno Vlastnosti součásti.

1-SOLIDWORKS-2022-novinky-vylouceni-soucasti-z-kusovniku-sestavy

V okně Vlastnosti součásti je volba Vyloučit součást z kusovníku vpravo dole.

2-SOLIDWORKS-2022-novinky-vylouceni-soucasti-z-kusovniku-sestavy

V nové verzi SOLIDWORKS 2022 můžete nastavit vyloučení na úrovni součástí. Z aktuálně otevřené sestavy si otevřeme libovolnou součást (součástí může být díl nebo podsestava). Vyberte součást ve FeatureManagru a z kontextového panelu nástrojů vyberte možnost Otevřít díl.

3-SOLIDWORKS-2022-novinky-vylouceni-soucasti-z-kusovniku-sestavy

Na záložce ConfigurationManager vybereme danou konfiguraci a na této konfiguraci stiskneme pravé tlačítko pro zobrazení místní nabídky. Z místní nabídky vybereme možnost Vlastnosti.

4-SOLIDWORKS-2022-novinky-vylouceni-soucasti-z-kusovniku-sestavy

PropertyManageru Vlastnosti nastavíme vyloučení součásti z kusovníku v poli Možnosti kusovníku. Pro vyloučení součásti z kusovníku je nutné zatrhnout volbu Při vložení do sestavy nastavit „Vyloučit z kusovníku“.

5-SOLIDWORKS-2022-novinky-vylouceni-soucasti-z-kusovniku-sestavy

Komentáře k článku (0)

Reklama

Reklama