Úvod Fórum SolidWorks Sestava Domček Odpověď na: Domček

6. 3. 2022 v 18:50

Odpověď na: Domček #82508

Michal Kučera
Účastník
7 příspěvků

Zdravím,

v prvom rade Ďakujem za typy, pozrel som si na stránke všetky postupy, ktoré by mohli obsahovať dostupné info k doterajšej mojej problematike. Našiel som tam veľa podnetných informácií, ale skôr do budúcna, nie k súčasnému problému.

Knihu som pred nedávnom (pár dní) zbežne prebehol, ale asi som ju prešiel veľmi rýchlo, lebo som nenarazil na mnou hľadané info, alebo som len hľadal niečo, čo tam ani nie je.

Prosím len pre potvrdenie. Prenos globálnych premenných z jednej časti do zostavy je len prostredníctvom exportu do súboru a následná zmena informácií v danom textovom súbore?

V tejto časti mám globálne premenné, ktoré by som chcel meniť už v zostave. Ako to docielim?
Toto je stredová forma ktorá obsahuje globálne premenné,

 

a toto je už zostava, v strede je už spomínaná forma (teraz je viditeľná, pri konečnom výkrese bude samozrejme skrytá), okolo ktorej sú obložené dosky. V tejto zostave by som chcel meniť globálne premenné, ktoré sú nastavené v už spomínanej forme.

Samozrejme, keď si otvorím formu, upravím premenné a vrátim sa do zostavy, tak sa to upraví, ale príde mi to maximálne nepraktické a zdĺhavé 🙂

Ešte na jednu drobnosť som narazil pri výkresovej dokumentácii, predpokladám, že to bude len nejaká drobnosť v nastaveniach programu, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo nájsť, dúfam, že niekto poradí. Pri zmene výšky domčeka, ak táto výška presiahne reznú ranu, tak sa rezná hrana sama neprispôsobí výške objektu, ale ostane tak ako bola. Je možné to nejako zautomatizovať a nenastavovať reznú hranu pri každej takejto zmene?

Za rady vopred veľmi pekne ďakujem

Reklama

Reklama