Klasické zobrazení

Automatické generování výkresů

Úvod Obsah fóra SolidWorks Výkres Automatické generování výkresů

Toto fórum obsahuje 3 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem radecek.ik Profile photo of radecek.ik před 22.1.2021 12:26.

 • Autor
  příspěvky
 • Automatické generování výkresů
  Citovat #80792
  Rjja
  Účastník
  4 příspěvků

  Měl bych dotaz. Dá se v SW udělat to, že budu mít tabulku, kde upravím jednotlivé ( předem nastavené ) hodnoty a promítne se mi to do výkresu ? Jde o to, že díly jsou téměř totožné a mění se šířka, výška a hloubka. V razítku by potom bylo číslo jednotlivého dílu, které by bylo zase v tabule kde budou zároveň hodnoty? Děkuji za odpověď.

  Automatické generování výkresů
  Citovat #80793
  radecek.ikProfile photo of radecek.ik
  Moderátor
  258 příspěvků

  ahoj, to by šlo pomocí Konfigurační tabulky, kdy si pomocí této tabulky vytvoříš konfigurace dílu. zde můžeš konfigurovat kóty, měnit názvy a používat další vlastnosti dílu a dále je provázat s výkresem. pro použití konfigurační tabulky v solidworks je potřeba mít nainstalovaný Excel

  http://help.solidworks.com/2021/czech/SolidWorks/sldworks/c_Design_Table_Configurations.htm

  Automatické generování výkresů
  Citovat #80808
  Rjja
  Účastník
  4 příspěvků

  Ok, ale jde o to, že chci dle tabulky, aby mi to vygenerovalo výkresy. Když budu mít nastavené rozměry co se mají ( můžou ) měnit. Nechci ve výkresovém prostředí pořád modifikovat jednotlivé pohledy. Min. bych jen chtěl překliknout v kofiguračním prostředí požadovaný díl a když bych vlezl do výkresového prostředí, tak dal jen tisk.

  Automatické generování výkresů
  Citovat #80809
  radecek.ikProfile photo of radecek.ik
  Moderátor
  258 příspěvků

  tak to pak jedině naprogramovat makro, které by jsi spustil po přepnutí konfigurace v díle. makro by otevřelo výkres a přeplo všechny pohledy na stávající konfiguraci dílu

Zobrazeno: 1 až 4 (z 4 celkem)

Odpověď na: Automatické generování výkresů

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.