Téma: Barvy v sestavě - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

31. 1. 2009 v 20:06

Barvy v sestavě #51520

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Nevěděl by někdo, co se vlastně změní když změním barvu součásti v sestavě a kam všude se to promítne?

V manuálu jsem to nenašel a z experimentů bohužel nejsem nijak moudrý – buď je to na mě příliš přesložitělé nebo jsem něco nepostřehl nebo nepochopil. Barvy mi připadají jako jeden velký chaos a dokonce mi připadá, že i když dám odstranit všechny barvy tak se něco pokazí a součástka je jinak barevná než bývala před tím, než jsme se pokusil něco obarvovat.

12. 3. 2009 v 9:18

Re:Re: Barvy v sestavě #52707

kohen
Účastník
486 příspěvků

Barvení v SolidWorksu není až tak těžké, ale protože umožňuje vícero možností, tak se do toho můžete pěkně zamotat. Návod s videem jsem přiložil taky = http://www.solidworks.webnode.cz/prvek/

19. 3. 2009 v 21:36

Re:Re: Barvy v sestavě #52708

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Díky, pěkné 🙂 Snad už se budu zamotávat do barev o něco míň…

12. 9. 2009 v 7:08

Re:Re: Barvy v sestavě #52709

hammer
Účastník
114 příspěvků

Jako absolutní začátečník a neználek bych chtěl říci, že různá zabarvení součástek zvolíme i výběrem materiálu. Proto si myslím, pozor. Zde dojde ke změně hmotnosti součástky, kterou budeme potřebovat pro zjíštění váhy součástky a sestavy, pro potřeby dalších výpočtů. Mám pravdu???

16. 9. 2009 v 5:53

Re:Re: Barvy v sestavě #52710

kohen
Účastník
486 příspěvků

Barvy a výběr materiálu jsou dvě různé věci !!!
Ke každému materiálu je přiřazen nějaký vzhled (předdefinováno ve vlastnostech materálu) = při aplikaci materiálu se použije i tento vzhled. Samozřejmě je možné poté měnit barvy aniž by se měnil materiál.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama