Téma: Čára ohybu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 7. 2022 v 9:16

Čára ohybu #83556

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Ahoj

Ve výkresu se mi zobrazuje čára ohybu stejnou barvou jako neaktivní skica. Mám nastavenou neaktivní skicu na bílou barvu aby byli vidět 3D skici. Při tisku se čára ztratí jeli bílou barvou.
Jde nastavit čára ohybu ve výkresu jinou barvou?
A proč se mi zobrazuje ve výkresu počátek? I když ho mam skrytý v modelu.

28. 7. 2022 v 14:17

Odpověď na: Čára ohybu #83561

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj, barvu čáry ohybu nastavíš v Nástroje -> Možnosti -> Vlastnosti dokumentu -> Plechové díly. Jedná se o nastavení pro konkrétní soubor, ale můžeš uložit nastavení do šablony výkresu pro všechny nově tvořené výkresy.

Ohledně zobrazení počátku – nemáš aktivovanou volbu v Zobrazit -> Skrýt/Zobrazit? Taky se může jednat o chybu, která není zatím opravená…

SPR 1228750 – Origin point visible in break view, crop view or detail view.

28. 7. 2022 v 14:28

Odpověď na: Čára ohybu #83562

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Bod mám skrytý. Takže předpokládám že je to chyba SW.

Čára ohybu se mi po změně barvy na černou v Nástroje -> Možnosti -> Vlastnosti dokumentu -> Plechové díly Stále ukazuje jako bílá.

Posílám model a výkres.

Přílohy

28. 7. 2022 v 14:57

Odpověď na: Čára ohybu #83566

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Ahoj,

mně se po otevření výkresu zobrazuje čára ohybu černě, viz:

Počátek můžeš rychle skrýt klepnutím pravým tlačítkem a volbou „Skrýt“.

28. 7. 2022 v 15:11

Odpověď na: Čára ohybu #83567

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Znovu jsem načetl vše. I SW jsem restartoval a stále bílá.

Náhled Tisku

28. 7. 2022 v 15:11

Odpověď na: Čára ohybu #83568

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Někde je něco špatně.

Mě to bere barvu z neaktivní skici.

28. 7. 2022 v 15:45

Odpověď na: Čára ohybu #83570

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Dělá ti to špatně i když to spustíš v režimu OpenGL nebo s obejitím nastavení SolidWorks?

Spouští se to přes SOLIDWORKS RX (viz screen z přílohy).

 

Přílohy

28. 7. 2022 v 15:54

Odpověď na: Čára ohybu #83572

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Na obě možnosti mi to napíše že SW je již zpuštěn. I když jsem ho shodil.

 

 

29. 7. 2022 v 11:24

Odpověď na: Čára ohybu #83573

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Mrkni do správce úloh a ukonči všechno, co se SolidWorks souvisí (například SldWorks_fs) a potom zkus znova.

1. 8. 2022 v 8:42

Odpověď na: Čára ohybu #83583

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Ahoj při spuštění v režimu OpenGL se samotná sestava hodně seká a ztrácí se grafika. A čára ohybu je stále bílá.

Druhá možnost vynechá veškeré nastavení čímž se neaktivní skica vrátí na šedou barvu a ve výkresu čára ohybu je tmavá.
Ale to mi udělá také když udělám neaktivní skicu jinou barvou než bílou.

A co jsme teď zjistily?

2. 8. 2022 v 9:56

Odpověď na: Čára ohybu #83585

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Pokud se v režimu OpenGL chová stejně, tak to znamená, že problém není v grafické kartě – potažmo ovladači GK.

Tobě to dělá problémy jen když máš neaktivní skicu nastavenou jako bílou? Pokud dáš jinou barvu neaktivní skici, tak už se tebou nastavená barva čáry ohybu chová korektně?

 

2. 8. 2022 v 10:15

Odpověď na: Čára ohybu #83587

Izzy
Účastník
140 příspěvků

Korektně se nechová protože bere barvu z nastavení neaktivní skici. Namísto aby bral barvu z nastavení pro plechové díly.
A ve chvíli když chci mít bílou neaktivní skicu tak čáru ohybu nezobrazuje vůbec při náhledu tisku takže ji nevytisknu. Při exportu do PDF tam je šedá, a export do DXF je tam normálně čára.

2. 8. 2022 v 10:39

Odpověď na: Čára ohybu #83588

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Už se mi to taky podařilo nasimulovat. Pokud otevřu tvůj výkres a měním barvu neaktivní skici, tak se mi projevuje i na čáře ohybu v pohledu. Jakmile ale změním barvu ve Vlastnosti dokumentu -> Plechové díly, tak se mi přebarví na tuto novou a drží i po uložení a otevření výkresu.

Současně jsem našel tento Solution, který popisuje možnosti nastavení:

S-079623

Is it possible to change the color and thickness properties of drawing bend lines?

To change the color of the drawing bend line:
1. With a drawing open, click ‘Tools’ > ‘Options’ > ‘Document Properties’ > ‘Sheet Metal.’
2. Specify the color of the Bend Up and Bend Down.

The second way to change the color is to specify the ‘System Color’ >’Color scheme settings’ > ‘Inactive Sketch’ color. This colors the part bend and drawing bend line. It also colors anything considered an ‘Inactive Sketch.’

To change the bend line thickness:
1. Select the drawing bend line.
2. Select the ‘Line Thickness’ in the Line format toolbar.

2. 8. 2022 v 10:52

Odpověď na: Čára ohybu #83589

Izzy
Účastník
140 příspěvků

OK takže jestli to dobře chápu musí se to nastavit pro šablonu výkresu a uložit v šabloně aby to bylo korektní a bralo to barvu z nastavení pro plechové díly.

2. 8. 2022 v 11:14

Odpověď na: Čára ohybu #83590

Tomes
Moderátor
85 příspěvků

Je to přesně jak píšeš, otestoval jsem to teď u sebe a funguje jak má.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama