Téma: Diakritika ve výkresech - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 8. 2014 v 12:15

Diakritika ve výkresech #52397

VitH
Účastník
24 příspěvků

Zdravím,
potřeboval bych nějakým způsobem přepsat automaticky vkládané texty, jako je například popis díry, kde se uvede „SKR VŠE“. Všechny tyto popisy bych potřeboval přepsat bez diakritiky a popřípadě je trochu poupravit.
Je to možné? Předpokládám, že se bude jednat někde o nějaký texťák překladu?
Díky za odpovědi

3. 9. 2014 v 20:26

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55627

VitH
Účastník
24 příspěvků

Opravdu to nijak nejde?

4. 9. 2014 v 6:17

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55628

alda
Účastník
233 příspěvků

4. 9. 2014 v 6:55

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55629

VitH
Účastník
24 příspěvků

Ani jeden váš odkaz neřeší můj problém. Jestli ano, tak jsem uplně blbý.
Jedná se mi o přepsání hodnot (například), ne o připsání textu před nebo za.

4. 9. 2014 v 9:23

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55630

alda
Účastník
233 příspěvků

V tom souboru v příslušné normě (záleží kterou používáte jako výchozí) nahraďte všechny tím co potřebujete to zn. SKRZ VSE bez diakritiky.

9. 9. 2014 v 8:27

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55631

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Popis díry se načítá ze souboru calloutformat.txt. Zkusil bych se podívat do Možností systému > Umístění souborů > Soubor formátu popisu díry, to je cesta odkud se ty popisy čtou. Když v tomto adresáři najdeš ten calloutformat.txt a přepíšeš tam hodnoty jak radí alda, tak by to mělo zafungovat.

Není moc jednoduché se v tom texťáku orientovat a najít tu správnou normu a tu správnou díru. Ještě může pomoct, když si dočasně přepneš SWx do angličtiny kvuli názvům děr.

@alda wrote:

V tom souboru v příslušné normě (záleží kterou používáte jako výchozí) nahraďte všechny tím co potřebujete to zn. SKRZ VSE bez diakritiky.

9. 9. 2014 v 9:14

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55632

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, dovolím si odpověď lehce vyšperkovat.

V texťáku calloutformat.txt, ten najdeš tak, jak píše QBczech- v možnostech systému > umístění souborů.
Takže v tom texťáku jednoduše použij funkci Najít a Nahradit (umí to i Poznámkovej blok), hledej a nahraď čím chceš 🙂
Jestliže chceš u všech typů děr SKRZ VSE, tak prostě použij funkci Nahradit vše a máš vyřešeno na jeden klik. Doporučuju udělat si zálohu souboru calloutformat.txt !

11. 9. 2014 v 13:17

Re:Re: Diakritika ve výkresech #55633

VitH
Účastník
24 příspěvků

Aaaaaaha. Tak to jsme si nerozumněli. Já jsem si myslel, že to hw-thru odkazuje na nějaký další soubor, kde jsou tyto příkazy přiděleny k textům – nebo právě naopak. Zkusím to tak udělat 😉

EDIT:
Tak to funguje. Díky všem za pomoc

Odpověď na téma

Reklama

Reklama