Klasické zobrazení

Duplikování dílu v sestavě

Úvod Obsah fóra SolidWorks Sestava Duplikování dílu v sestavě

Toto fórum obsahuje 2 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Ales před 14.11.2021 16:13.

• Autor
    Citovat #82056
    Ales
    Účastník
    246 příspěvků

Nevěděl byste někdo, jestli jde jednoduše udělat toto: mám sestavu, v ní vyberu jeden díl a duplikuji ho včetně vazeb (tj. mám dvakrát stejný díl na stejném místě stejně zavazbený)? Triviální verzi samozřejmě umím, díl znova vložím nebo zkopíruji přetažením a doplním vazby. Ale když je vazeb moc, zjednodušilo by to práci.

Cíl celého toho snažení je, že ten duplikovaný díl bych následně pomocí replace nahradil jeho alternativním provedením a pomocí konfigurace sestavy by pak šlo přepínat mezi dvěma či více variantami.

• Toto téma bylo upraveno 08. 11. 2021 v 21:29 uživatelem Profile photo of AlesAles.
    Citovat #82058
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    285 příspěvků

ahoj, ještě existuje funkce Kopírovat s vazbami (RMB na součást), ale stejně musíš znovu vazby přidružit a pak teprve nahradit. to už je jednodušší mít konfigurovaný díl a přepnout konfiguraci dílu.

Citovat #82063
    Ales
    Účastník
    246 příspěvků

Dík. Já to tušil, že to nepůjde, ale tajně jsem doufal, že jsem třeba něco přehlédl 🙂 Já to chtěl použít pro případy, kdy se ty díly hodně liší a řešit to konfigurací je pracné (příklad – obráběný vs. vstřikovaný kryt přidělaný spoustou navazbených šroubů).

Zobrazeno: 1 až 3 (z 3 celkem)

Odpověď na: Duplikování dílu v sestavě

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.