Téma: Export do DWG - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

8. 4. 2022 v 7:46

Export do DWG #82786

Ondřej Pechoušek
Účastník
2 příspěvky

Dobrý den všem. Mám nově Solidworks 2022, dříve jsem měl 2017 a narazil jsem na problém s exportem do .dwg. Všechny linky se převedou jak mají, s tím problém není, ale nejsou vidět náhledy, resp. miniatury v průzkumníkovi windows, což mi dost ulehčovalo práci s těmito soubory. Prošel jsem všechny možnosti nastavení exportu DXF/DWG v naastavení solidworks, ale stále se mi to nedaří zprovoznit. Další věc je, že stejná součást exportovaná do dwg má rozdílnou výslednou velikost – 2022 – 20kB, 2017 – 266kB. V exportovaném souboru sedí všechny rozměry, přitom nejde v nastavení exportu zaškrtnout cokoliv ohledně měřítka.

Předem děkuji za odpovědi a nápady s řešením.

8. 4. 2022 v 8:51

Odpověď na: Export do DWG #82787

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj,

pokud exportuješ DWG z prostředí dílu nebo sestavy, tak to náhled nevytvoří – je to registrovaná chyba swx 2022, z výkresu je export správně s náhledem.

od verze 2017 proběhlo několik změn struktury souborů swx, změnil se i import/export souborů DWG a DXF, proto může být rozdílná velikosti souborů mezi verzemi

8. 4. 2022 v 10:48

Odpověď na: Export do DWG #82792

Ondřej Pechoušek
Účastník
2 příspěvky

Ahoj,

díky za odpověď, přesně něco takového jsem čekal, že je to chyba SWX  😀 Ale co se dá dělat, snad to někdy v nejbližší době opraví a bude to fungovat. Když je člověk zvyklý hledat v těch kvantech dílů podle náhledu, tak tahle chyba zamrzí. Nevíš náhodou o nějaké jak by se nejelegantněji dalo nahradit prohlížení dílů v dwg, jako tomu bylo v prostředí průzkumníka ?

8. 4. 2022 v 10:55

Odpověď na: Export do DWG #82793

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

tady pomůže jedině přeuložit v jiném programu (AutoCAD, DraftSight, LibreCAD apod.), tomu souboru prostě chybí náhled

Odpověď na téma

Reklama

Reklama